Цьогоріч з бюджету Львова було виділено понад 50 млн грн на розв'язання важливих освітніх проблем. "Пошта" поцікавилася, на що і як їх витратили.
Олег Огородник |
![]() |
"Левова частка цих коштів була скерована на ремонтні роботи у школах , - сказала нам Надія Оксенчук, начальник управління освіти Львівської міської ради. Основні роботи спрямовані на відновлення шкільних приміщень і покрівель, на заміну вікон і систем опалення, на винесення підвальних котелень і на ремонт санітарно-гігієнічних вузлів. До початку нового навчального року відновлювальні роботи будуть повністю завершені в усіх школах, адже усі підрядні організації, з якими були зіграні тендери й укладені угоди, повинні "здати" відремонтовані об'єкти до 25 серпня. Лише роботи, які пов'язані із заміною систем опалення та будівництвом котелень, можуть затягнутися до початку опалювального сезону".
Також у львівських школах планують відремонтувати спортивні зали і майданчики, харчоблоки і їдальні, вентиляційні системи та електрообладнання. До 2012 року управління освіти запланувало "відреставрувати" 19 басейнів, що перебувають "у власності" навчальних закладів Львова, адже лише 10 з 29 нині працюють. Цьогоріч відремонтовано лише п'ять басейнів, тому що їх ремонт потребує немалих коштів - 800 тис. грн.
Усі без винятку навчальні заклади міста Лева, каже Надія Оксенчук, зможуть похвалитися комп'ютерним забезпеченням, адже цьогоріч у з бюджету виділено понад 3 млн грн на завершення комп'ютеризації в школах.
Приємний сюрприз чекає учнів й у деяких кабінетах хімії, біології, фізики. Вперше цього року виділено 350 тис. грн на закупівлю необхідного приладдя для цих кабінетів. "Поки що ми зможемо купити таких "спеціалізованих" класів лише п'ять, але це вже є хорошим стартом для подальших робіт у цьому напрямі", - поділилась пані Оксенчук. Також для кабінетів планують закупити ноутбуки, проектори, екрани та інтерактивні дошки.
Відомо, що на голодний шлунок нова тема важко запам'ятовується. Тож у львівських школах і надалі будуть шкільні сніданки, запевнила Надія Володимирівна. На харчування школярів Львова заплановано виділити більше коштів (на дітей 1-4 класів - 3 грн, на дітей з малозабезпечених сімей і соціально незахищених дітей - 5 грн та на сиріт - 8 грн), аніж в інших містах (де на одну дитину виділяють 2,5-3 грн). "Та все ж таки фізичні норми харчування повністю не забезпечуються, - каже пані Оксенчук, - адже трьох гривень не вистачає, щоб забезпечити школяра повноцінним сніданком".
1 вересня за парти вперше сяде 6,5 тис. діток, що на 300 школярів більше, ніж торік. Наразі проблем із браком місць для майбутніх учнів у львівський школах поки що не виникає.
Лідія Станіцька