Міська влада перед виборами хвалиться численними ремонтами в школах і садках. Щоправда, багато з них почалися разом із навчанням і триватимуть до кінця року. Міські обранці запевняють, що така система сприяє неякісному виконанню робіт. Освітяни ж не скаржаться – мовляв, добре, що хоч так роблять.
За реконструкцію шкіл і садків традиційно відповідають три міські структури: управління освіти, управління капітального будівництва та безпосередньо відділ освіти районної адміністрації.
Як розповів “Пошті” Олександр Удовенко, в. о. голови Шевченківської районної адміністрації, за кошти, виділені райадміністрації, цього року провели ремонт на 19 об’єктах на загальну суму 2,7 млн грн.
– Це переважно реконструкція дахів, заміна вікон на енергоощадні, зовнішнє утеплення. Ще триває ремонт даху в дитсадку № 87. Його мають завершити до 1 листопада. З решти об’єктів вже є акти виконаних робіт. Підрядникам виплачено 350 тис. грн. Ще 18 шкіл і садків району веде управління капітального будівництва та управління освіти на загальну суму 7,6 млн грн, – розповів Олександр Удовенко.
Не бачить проблем зі завершенням ремонтів у навчальних закладах й очільник Сихівського району Іван Лозинський. Тут теж запланована реконструкція 19 об’єктів, на що виділено 2,7 млн грн. “Ми вже завершили роботу на сімнадцяти. Ще не закінчили в школі № 13 (там триває заміна даху) та у садочках № 40 і № 175, де залишилось доробити ігрові павільйони”, – каже співрозмовник.
Подібна ситуація з ремонтами в школах і в решті районів міста. Переважно триває реконструкція системи опалення, заміна вікон, ремонти дахів. Усі ці роботи відбуваються під час навчального процесу і, як запевняють самі освітяни, жодним чином на нього не впливають. Хоча існує практика завершення ремонтів під час канікул. Ба більше, навіть натирати підлогу пастою під час навчального процесу не можна…
– У нас відновлюють дах із м’яким покриттям. Там дають бетонну стяжку і наклеюють руберойд. Тому жодного стуку чи інших сильних шумів немає, – розповіла Галина Федоришин, директор СШ № 13.
Не проти ремонтів Світлана Уралова, директор СШ № 3, головне, щоб це не було довгобудом. У цій школі, зокрема систему опалення, роблять від 2007 року. Цієї осені мають нарешті завершити процес, однак відмовлятися від пічного опалення у цьому навчальному закладі не будуть. Хто його знає, чи встигне підрядник до опалювального сезону.
Водночас міські обранці все ж вбачають великі проблеми у пізніх ремонтах. Як зазначив “Пошті” Олег Бас, заступник голови постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку ЛМР, вже є кілька об’єктів, де після завершення ремонту виявлено недоліки.
– Пізні ремонти завжди позначаються на якості. Проблема в тому, що підрядники вже не довіряють міськраді і відмовляються виконувати роботи без реальних грошей. А міський бюджет недовиконується, кошти надходять пізно. Тож і ремонти починають восени. Як наслідок – контролювати і виправляти недоліки складно, – резюмує Олег Бас.
Зазначимо, що недовіра фірм-виконавців до міськради є цілком обґрунтованою. Наприклад, у Залізничному районі одному з підрядників досі не заплатили 50 тис. грн за торішнє облаштування санвузлів у СШ № 40. І такі випадки не поодинокі.