Ґудзики в рядок

На Львівщині розпочали медичне обстеження військовозобов’язаних до осіннього призову

На Львівщині розпочали медичне обстеження військовозобов’язаних до осіннього призову

Уже традиційно восени рахують не лише курчат, але й тих, хто йде на військову службу. Відомо, що цьогоріч на Львівщині служитимуть на строковій військовій службі 1460 юнаків, хто саме – нині вирішують у медкабінетах військового комісаріату...

Від понеділка до львівського військкомату на медичний огляд щодня шикуються близько 50 хлопців, аби почути довгоочікуваний вирок про придатність чи непридатність до служби в армії. Медогляд триватиме до 4 жовтня, опісля юнаки спакують речі і підуть до армії на 12 місяців, а ті, хто має вищу освіту, перебуватимуть там на 3 місяці менше.

За словами призовника Юрія Смірнова, після комісії він прагне таки потрапити на службу, оскільки після завершення університету не відчуває себе достатньо кваліфікованим працівником.

– Думаю, армія навчить витримки, яка необхідна на будь-якій роботі, – ділиться думками Юрій Смірнов. – В армії були і дід, і батько, саме вони наголошують, що служба – це додаткове випробування у житті…

Щоправда, у черзі до кабінетів лікарів не бракує й тих, які не приховують, що армія – останній варіант у сценарії їхнього життя. Обстеження у кабінетах вони проходять, заледь стримуючи сміх. Фахівці вважають, така неадекватна реакція – через непоінформованість і неусвідомлення свого обов’язку. Та все ж свідомих громадян не бракує, зауважує Сергій Бабич, підполковник, військовий комісар Галицько-Франківського військового комісаріату міста Львова. Серед військовозобов’язаних завжди третина тих, які хочуть служити.

– Не бракує і тих, хто хоче ухилитися від служби. Існує навіть 35 варіантів, як “відкосити” від армії. Їх без проблеми можна знайти в інтернеті, але я проти таких маневрів. Найцінніші ті хлопці, які мають бажання служити. Сьогодні повільно руйнується стереотип, що армія дуже сувора чи несправедлива. Для цього проводять роз’яснювальні роботи, важливу роль відіграють інформаційні плакати, які можна побачити й на території військкомату. Навіть під час відбору хлопців до армії ми звертаємо увагу на те, який фах він встиг здобути і до чого має схильність, аби під час служби, міг застосувати свої навички.

За словами Миколи Бачишина, лікаря-хірурга районної призовної комісії, сьогодні більше хлопців, які цілком здорові, але мають інші причини, аби не піти в Збройні сили. Здебільшого перепоною є навчання, одруження чи догляд за хворими родичами. Основні недуги, які блокують військову службу: сколіоз, плоскостопість, проблеми зі зором, туберкульоз та венеричні хвороби. Доки хлопець хворітиме – до армії йому зась. Загалом цієї осені у Львівській області 34 443 потенційні призовники  повинні обстежитися у кабінетах лікарів. Звичайно ж, не всі вони надягнуть однострої.

До слова, осінній призов відрізняється від весняного більшою чисельністю. Зокрема, як повідомив “Пошті” Олександр Поронюк, начальник прес-центру Західного оперативного командування, навесні до лав Збройних сил призвали 1200 хлопців, а восени майже на дві сотні більше. Це пов’язано з тим, що навесні ще багато потенційних призовників завершує навчання і має відтермінування на цей період, або ж працює у період літніх канікул, а у жовтні часто буває, що дитина після школи не вступила до вишу чи не має роботи і не хоче гаяти рік, тому йде служити. 

Найбільші застереження у військ­коматі висловлюють тим, хто не проходить медкомісію чи ігнорує повістки за принципом “страуса”. Сергій Бабич, військовий комісар, наголошує, що до усіх тих, хто вчасно не приніс довідку про те, що досі навчається чи має інші причини не служити, – будуть  застосовані адміністративні заходи. Крім того, без щорічного візиту військкомату хлопець не зможе виїхати за кордон, отримати кредит, працевлаштуватися чи зареєструвати шлюб у РАЦСі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5168 / 1.57MB / SQL:{query_count}