Нафтова карма Обами

Технологічні катаклізми, здається, переслідують Америку

Технологічні катаклізми, здається, переслідують Америку. Услід за вибухом і пожежею 20 квітня на наф­товидобувній платформі Deepwater Horizon родовища “Макондо”, яку експлуатувала  Вritish Рetroleum, у тій же Мексиканській затоці позавчора трапилася ще одна технологічна аварія. Тепер вибухнула бурова вежа Vermilion Oil rig 380 компанії Mariner Energy за 130 кілометрів на південь від узбережжя Луїзіани. Там працювало 13 осіб, одна із них дістала поранення, решту врятували із води.

Причину надзвичайної ситуації наразі з’ясовують. Пожежа триває.

Через кілька годин після аварії Mariner Energy заявила, що витоку нафти не було. Міністерство національної безпеки США заспокоїло населення узбережжя, що, мовляв, нафту та газ на об’єкті не видобували. Однак незабаром берегова охорона США повідомила, що нафтова плівка розтеклася територією затоки і пляма сягає півтора кілометра завдовжки і 30 метрів ушир. Лише опісля Mariner Energy зізналася, що “упродовж останнього тижня серпня 2010 року на цій платформі видобували в середньому по 9,2 млн куб. футів природного газу і 1,4 тис. барелів нафти та конденсату”.

Сім американських гелікоптерів, два літаки та чотири судна одразу ж попрямували на місце аварії.

Нафтовики, своєю чергою, намагаючись погасити паніку, твердять, що у США щороку трапляється щонайменше сотня таких випадків. “Це звичайний промисловий інцидент, який може статися на будь-якому підприємстві, де є нафта і газ”, – каже Джим Ное, керуючий офшорною нафтодобувною компанією Hercules Offshore Inc.

Однак аварія на Vermilion Oil rig 380 може стати зайвим підтвердженням вчасності мораторію на буріння у Мексиканській затоці, запровадженого Бараком Обамою після катастрофи на  Deepwater Horizon.

Американці вже мають гіркий досвід подібних інцидентів. 1989 року поблизу Аляски сів на мілину танкер “Екксон Валдез”, в океан вилилося щонайменше 260 тис. барелів нафти. Вже згадана пожежа на платформі Deepwater Horizon непокоїла адміністрацію Обами і мешканців узбережжя упродовж трьох місяців, допоки фахівці ВР не поставили надійну заглушку на дірку в морському дні. В море вилилося понад 4 мільйони барелів нафти, курортний, риболовецький бізнеси Луїзіани зазнали астрономічних втрат. До операції з очищення затоки від нафти залучили цілу морську армаду – 5 тис. 600 суден, сотні гвинтокрилів, бульдозерів, військових вантажівок і тисячі учених, робітників та добровольців. За оцінками експертів, усунути наслідки екологічної катастрофи досі не вдається.

Рейтинг молодого президента-демократа упав, як ніколи досі. Дійшло до того, що 14 серпня Барак Обама, його дружина Мішель і донька Саша змушені були під прицілами фото- та телекамер пірнати у воду поблизу Панама Ситі Біч, аби продемонструвати, що купатися у затоці безпечно і навіть корисно.

Вritish Рetroleum вибух на її платформі коштував значно дорожче. Її банківські рахунки схудли на шість мільярдів доларів, частина із яких пішла на виплату компенсацій потерпілим – фізичним та юридичним особам. Для того, аби якось залатати дірку в бюджеті, ВР продала свої активи у США, Азії та на Близькому Сході на загальну суму 10 млрд дол. Тільки на підтримку туризму у Флориді, Алабамі, Міссісіпі та на узбережжі Луїзіани пішло 89,5 млн дол.

Окрім усього, Вritish Рetroleum досі “відмиває” імідж респектабельної компанії.  За останні місяці витрати на рекламну діяльність, порівняно з попередніми роками, зросли утроє – до п’яти мільйонів доларів щотижня.

Ігор Терстяний
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4169 / 1.56MB / SQL:{query_count}