Частотна цензура

Спроба 5 каналу та TVi оскаржити рішення про позбавлення їх низки частот зазнала фіаско. Журналісти кажуть, що не опускатимуть рук

Спроба 5 каналу та TVi оскаржити рішення про позбавлення їх низки частот зазнала фіаско. Журналісти кажуть, що не опускатимуть рук

У понеділок Апеляційний адміністративний суд Києва поставив крапку в конфлікті між 5 каналом, TVi та групою телеканалів “Інтер”. Крапка, правда, може перетворитися на кому, оскільки керівництво 5-го та TVi вже заявило про намір оскаржити вердикт у Вищому адміністративному суді України.

Нагадаємо, 27 січня 2010 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення надала двом каналам низку частот, які дозволяли їм розширити мережу свого мовлення. Того ж таки дня із 89 телевізійних частот 20 отримав медіа-холдинг U.A. Inter Media Group, який, за чутками, контролює чинний голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський (формально – його дружина Олена). Однак для “Інтера” цього виявилося замало, і в Київському окружному адмінсуді з’явився позов з вимогою скасувати рішення про виділення низки частот 5 каналові та TVi. Відтак конкурсом зацікавилася СБУ, витребувавши у Нацради відповідні документи. Вже тоді керівництво TVi попросило у Служби роз’яснень, на які, однак, ніхто не відреагував.

Як і на звернення редакційної ради 5 каналу до Президента Віктора Януковича 7 червня, у якому вона за­уважила, що “за вашою спиною відбуваються спроби чинного голови СБУ, члена Вищої ради юстиції та відомого бізнесмена Валерія Хорошковського, якого пов’язують з телеканалами групи “Інтер”, знищити 5 канал. Журналісти та медіаменеджери висловили сподівання, що глава держави зможе “допомогти пану Хорошковському розмежувати власні бізнесові інтереси та інтереси державницькі”.

8 червня 2010 року Ок­ружний адмінсуд Києва цілком задовольнив вимоги групи телеканалів “Інтер”, що не визнавала законності проведеного Нацрадою конкурсу на виділення додаткових частот, за результатами якого TVi одержав 33 частоти, а 5 канал – 26. При цьому новий склад Нацради поквапився заявити, що ніхто не має наміру позбавити ці канали ліцензій. Однак усім було зрозуміло, що звуження мережі мовлення фактично спричинить маргіналізацію цих компаній. “Нам доведеться перетворюватися у маленький кабельний канал без українських програм”, – сказав тоді гендиректор ТVі Микола Княжицький.

На апеляцію двох телеканалів до Генеральної прокуратури Олександр Медведько відповів, що ГПУ не втручатиметься у конфлікт, оскільки розглядає його, як банальне з’ясування бізнесових стосунків. До слова, схожим чином трактує позбавлення частот двох каналів і Президент Янукович, відповідаючи на закиди опозиції та критиків з-за кордону.

Про невдалу спробу ос­каржити рішення Окружного адмінсуду Києва ми вже писали вище.

Окрім бажання 5 каналу та TVi апелювати до вищої судової інстанції, політики намагаються запропоновувати свої варіанти виходу із ситуації. Зокрема, перший заступник голови комітету ВР із питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, вважаючи судове рішення цілком прогнозованим, каже, що в умовах всеукраїнського й міжнародного резонансу після позбавлення ліцензій Нацрада має єдиний “морально і політично виправданий вихід” – оголосити повторний конкурс на звільнені частоти і забезпечити його максимальну прозорість. На його думку, у проведенні конкурсу мали б взяти участь і члени профільного парламентського комітету. “Що стосується конкретно Служби безпеки України і Валерія Хорошковського, то я думаю, що вже назбиралась критична маса претензій до однієї людини на цій посаді”, – додав Андрій Шевченко.

Прес-служба Нацради, у свою чергу, заявила про готовність до “повторного прозорого, публічного та відкритого конкурсу на частоти, які стали предметом судового розгляду... Це можна буде зробити після надання окремого відповідного дозволу Кабінету Міністрів, за яким Національна рада звернеться негайно”. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4608 / 1.57MB / SQL:{query_count}