Без троянд

Вартість імпортних квітів найближчим часом може зрости на 50%. Відповідно, подорожчають і квіти, які вирощують у нас

Вартість імпортних квітів найближчим часом може зрости на 50%. Відповідно, подорожчають і квіти, які вирощують у нас

Упродовж останніх днів Україну сколихнула інформація про суттєве подорожчання квітів.

За оцінками деяких експертів, вартість імпортних троянд може зрости до 80 грн за квітку, ціна орхідеї фаленопсіс вже зросла з 80 до 245 грн, орхідеї дендробіум – зі 160 до 435 грн.

Така новина стала особливо неприємною, адже на носі перше вересня – коли попит на квіти особливо зростає. Не потішить така ситуація ні жінок, які є головними поціновувачами квітів, ні чоловіків, які, хоча не завжди, але все-таки час від часу дарують їх прекрасній половині. Адже тепер, аби зробити приємність близькій людині, доведеться викласти кругленьку суму з гаманця. Такі витрати можуть бути не кожному споживачеві по кишені. Тож наскільки зросте вартість квітів? Чи вплине зростання митного оформлення імпортних квітів на український товар?

Головною причиною подорожчання квітів українські підприємці-квітникарі називають подорожчання митного оформлення квітів. За словами генерального директора компанії “Украфлора” Олени Букало, 10 серпня митниця без пояснення причин підвищила вартість оформлення квітів у 3,6 раза, а з 16 серпня – у п’ять разів, повідомляють “Українські новини”. Вона також додала, що з урахуванням нової митної вартості, собівартість троянди-“вісімдесятки” (завдовжки 80 см) піднімається до 39 грн (раніше ця ціна становила 19 грн). Це собівартість без націнки, кінцева ціна буде у рази вищою.

Директор компанії “Ін­терфлора-Україна” Анатолій Зачинський повідомив, що в серпні – вересні за очікувані з-за кордону вантажі з квітами доведеться переплатити близько 6 млн грн. Крім того, він додав, що виробники квітів відмовляються купувати у компанії цибулини, оскільки вирощені з них квіти стануть неконкурентоспроможними. “Тюльпан, лілія та інші квіти стануть неконкурентоспроможними в порівнянні з квітами польського і голландського виробництва”, – сказав він.

Державна митна служба України, як повідомляють на офіційному сайті служби, такі кроки пояснює тим, що “була вимушена вжити додаткових заходів, спрямованих на посилення контролю за митним оформленням живих рослин та квіткової продукції”.

І поки імпортери та митники вирішують усі питання, пересічним споживачам залишається або відмовитися від квітів (адже тепер вони будуть не всім по кишені),  або купувати наші українські, які поки дешевші. Проте, як говорять спеціалісти, і їх вартість найближчим часом зросте. Як розповіла “Пошті”  Галина Хома, менеджер одного з магазинів квітів Львова, цибулини, кореневища до  нас також завозять переважно з-за кордону. Й відповідно їх ціна зростатиме. Тож вартість, наприклад тюльпанів, які вирощують у наших господарствах, навесні може суттєво підвищитися.

– Квіти до нас завозять переважно з Голландії, – продовжує пані Галина. – Вони значно кращі, ніж ті, які вирощують у нас, адже і умови, і технології у нас на помітно нижчому рівні. Й виробники часто економлять на процесі вирощування квітів, що зумовлює їх гіршу якість. Окрім того, держава не підтримує власного виробника.

Співрозмовниця також додає, що подорожчають не тільки зрізані квіти, але й вазони, які привозять з-за кордону. Тут ціна може стрибнути на відсотків 50%. І подорожчання, за її словами, можна очікувати вже невдовзі. Інші підприємці-квітникарі, з якими спілкувалася “Пошта”, вважають, що така ситуація – просто перерозподіл ринку.

Олена Дубровіна

До теми

За даними Союзу українських квіткарів, в Україні під комерційне вирощування квітів відведено близько 100 гектарів (в основному під троянду), що дає 3,7 троянди на особу на рік; інше покриває імпорт.

Найбільшими країнами-експортерами квітів є Нідерланди – 41%; Польща – 17%; Італія – 10%; Туреччина – 7%.

Наразі вартість букета троянд, залежно від кількості квітів, становить 30 – 100 грн і вище. Одна троянда, залежно від довжини, коштує  10 – 25 грн. Букет з айстр, соняхів чи гладіулосів можна придбати за 25 – 50 грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4113 / 1.57MB / SQL:{query_count}