З миру по нитці... собаці життя

Кількість людей, яких покусали безпритульні собаки, зменшується – міська програма стерилізації вуличних тварин дає свої результати

Кількість людей, яких покусали безпритульні собаки, зменшується – міська програма стерилізації вуличних тварин дає свої результати. За даними міської санепідемстанції, за перше півріччя 2010 року зафіксували 178 випадків, тоді як торік за такий же період від укусів собак постраждали 215 осіб. Щоправда, досі операції зі стерилізації безпритульних тварин проводять переважно за доброчинні пожертви.

Натомість ЛКП “Лев” ледве зводить кінці з кінцями, оскільки міськрада не фінансує підприємство в повній мірі.

– Для нормального забезпечення роботи підприємства нам необхідно щомісяця 40 – 45 тис. грн, натомість нам на рік затвердили загалом 256 тис. Більша частина цих коштів йде на зарплату працівникам, оплату енергоносіїв і кормів для тварин. Натомість на саму стерилізацію і медикаменти необхідно близько 2 – 3 тис. грн щомісяця. Та навіть такого мізеру у нас немає, – розповідає Олександр Стаєнний, директор ЛКП “Лев”.

За його словами, вирішити питання може реорганізація підприємства з подальшим переведенням його в підпорядкування управління екології і благоустрою міськради та стабільного бюджетного фінансування.

– Місто має зрозуміти, що, крім нього, ніхто займатися безпритульними тваринами не буде, а програма стерилізації насправді ефективна. Порівнюючи з роками, коли тварин усипляли, зараз у нас зменшилась кількість укусів собак. Можливо, цифра не значна, але, коли міськрада візьме під опіку ще й притулок для тварин, та проводитиме активнішу пропаганду серед населення, то ситуація значно покращиться, – упевнений Олександр Стаєнний.

З початку року працівники ЛКП “Лев” провели понад сто операцій із стерилізації безпритульних тварин.

Водночас у міськраді запевняють: усі можливі кошти на ЛКП виділено.

– Ми заклали для ЛКП “Лев” близько 400 тис. грн. Половина цієї суми має бути спрямована на погашення боргів за минулий рік, а решта для забезпечення діяльності підприємства. Дійсно, грошей не вистачає, але їх бракує не тільки на зарплату працівникам ЛКП “Лев”, але й учителям та лікарям. Все, що можемо, ми даємо. При піврічному коригуванні бюджету міста, ймовірно, буде виділено ще додаткові кошти як на утримання підприємства, так і на програму стерилізації безпритульних тварин. Зараз усім важко: потрібно працювати, а не скаржитися, – упевнений Анатолій Забарило, член постійної депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР.

Окрім цього активну участь в міській програмі контролю за кількістю безпритульних тварин бере Західноукраїнське товариство захисту тварин. Завдяки пожертвуванням, які зібрало товариство, цього року вдалося стерилізувати 111 тварин. Торік товариство провело 231 таку операцію.

– Переважно до нас приносять тварин люди, які ними опікуються у своєму дворі. Також часто до нас звертаються люди, які мають власні міні-притулки. Вони приносять на стерилізацію по 5 – 6 тварин. Стерилізація безкоштовна, але люди можуть жертвувати гроші на медикаменти для наступних операцій. Кожна операція фіксується у спеціаль­ному журналі, щоб пізніше ми могли прозвітувати за виконану роботу, – резюмував Анд­рій Курач, президент Західноукраїнського товариства захисту тварин.

При цьому додав, що товариство тісно співпрацює з ЛКП “Лев”, оскільки підприємство надає приміщення, де можна здійснювати операції. Дуже важливо, щоб міськрада більше уваги приділяла проблемі безпритульних тварин і надалі, – переконаний пан  Курач.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8136 / 1.56MB / SQL:{query_count}