Нова система вступних випробувань до вищих навчальних закладів суттєво вплинула й на відбір майбутніх студентів мистецьких вишів та факультетів. Хоча, традиційно, сума балів із загальноосвітніх предметів для потенційних геніїв із скрипкою чи пензлем - не головна, але деколи може відіграти фатальну роль.
Нова система вступних випробувань до вищих навчальних закладів суттєво вплинула й на відбір майбутніх студентів мистецьких вишів та факультетів. Хоча, традиційно, сума балів із загальноосвітніх предметів для потенційних геніїв із скрипкою чи пензлем - не головна, але деколи може відіграти фатальну роль.
photopolygon.com |
![]() |
Для справжнього митця сертифікат - не головне |
На щастя, львівські абітурієнти, котрі вирішили пов'язати свій фах із прекрасним, схоже, не відчули особливої дискримінації, порівняно з колегами, що обрали менш романтичні спеціальності. Як з'ясувала "Пошта", задоволені новою системою вступу і керівники вищих мистецьких закладів освіти. "Зміни в процедурі прийому студентів вплинули, звісно, й на нас, але лише позитивно, - переконаний ректор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Ігор Пилатюк. - Якщо говорити про загальні "плюси" нововведення, то передовсім бачу їх у тому, що випускники всієї України засіли за підручники з рідної мови та літератури, зрозуміли, що їх знати справді потрібно". Натомість, можливості проводити вступні випробування з української мови та літератури власними силами Музична академія не мала ніколи. "Доводилося запрошувати екзаменаторів із інших вишів. А зовнішнє незалежне тестування значно спростило процедуру цього іспиту - тепер абітурієнти приходять із готовими сертифікатами, й ми можемо проводити тільки творчі випробування", -задоволений пан Пилатюк.
До речі, новий порядок вступних іспитів спонукав і до зменшення кількості творчих випробувань. Загалом, враховуючи письмові та усні форми здачі іспитів із спеціальних предметів, їх до Музичної академії складали шість. Тепер - у два рази менше. "Іспити стали мобільнішими, не настільки обтяжливими, на процес вступних випробувань це також вплинуло позитивно", - говорить ректор Музичної академії. Задоволений новою системою і його колега - ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей. Передовсім позитивом у цьогорічних вступних іспитах до академії є, знову ж таки, відсутність непрофільного для вишу іспиту з української мови та літератури. В іншому ж суттєвих змін у вимогах для вступників не відбулося - абітурієнти традиційно здають рисунок, живопис та композицію. Згодом результати трьох випробувань об'єднують в одну оцінку, яку додають до суми балів у сертифікаті. Виняток становлять абітурієнти спеціальності "мистецтвознавство", яких зараховують до вишу лише за результатами незалежного тестування.
До речі, обидва ректори в коментарі "Пошті" відзначили, що необов'язково абітурієнти, що мають високі бали із загальноосвітніх предметів, так само блискуче демонструють свої таланти на творчих випробуваннях. В цілому учорашні сумлінні учні показують вищий рівень і на мистецьких іспитах, однак це не закономірність. Зрештою, не слід забувати, скільки граматичних помилок у своїх листах до кінця життя робили і Моцарт, і Ван-Гог.