Субсидії по-новому: кому, які та скільки?

З 1 серпня діятимуть нові зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг

З 1 серпня діятимуть нові зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. 14 липня 2010 р. уряд ухвалив Постанову № 621 “Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг”.

Як зазначив заступник начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Білоножко, тепер сім’ям, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, надано право сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 10 відсотків сукупного доходу (в межах норм споживання), а сім’ї, де є працездатні особи, мають право платити за житлово-комунальні послуги не більше 15 відсотків. До цього часу ці розміри були встановлені на рівні 15% і 20% відповідно. Відтепер громадянам не потрібно надавати довідки про забезпеченість житловою площею та житлово-комунальними послугами. Також змінено форму декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та форму заяви про призначення житлової субсидії.

Субсидії нараховують, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги (ЖКП) у межах норм споживання перевищує 10%  (для пенсіонерів) або 15% середньомісячного сукупного доходу для сім’ї з працездатними особами. Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються на рівні 21 кв. м на наймача і кожного прописаного у житловому приміщенні, та додатково 10,5 кв. м на всіх прописаних, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу, незалежно від розміру квартири. Субсидія надається за умови, що всі працездатні члени сім’ї працюють, навчаються або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу.

“Сьогодні у Львові проживає близько 248 тис. сімей. З початку 2010 року до районних відділів управління соцзахисту за субсидією звернулося понад 4 тис. сімей”, – зазначила заступник начальника відділу соціальної допомоги, пільг та компенсаційних виплат Львівської міської ради Галина Семків.

Однак, за словами Ігоря Білоножка, зважаючи на збільшення плати за комунальні пос­луги, управління очікує, що до них звернеться набагато більше осіб. “Не всі вони зможуть отримати субсидії”, – заявив він.

Субсидій не призначають у таких випадках:

1. Якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії, крім громадян, які:

• доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;

• громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку;

• громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;

• громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;

• а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги.

2. Уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському фонді або будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок).

3. Якщо сім’я має у своєму володінні більше ніж 1 житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла.

4. У випадках придбання житлового приміщення субсидія призначається не раніше, ніж через 1 рік з місяця придбання.

5. Якщо сім’я має у своєму володінні більше, ніж один транспортний засіб.

6. Якщо при повторному зверненні за призначенням суб­сидії відсутні доходи в ок­ремих працездатних громадян, зареєстрованих у житловому приміщенні, або якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

7. Не власнику житлового приміщення.

Як виняток, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї, районними комісіями може бути розглянуто можливість призначення субсидії у вище перелічених випадках, а також незалежно від розміру загальної площі житла.

Для призначення субсидії громадянин пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт або інший документ) та подає:

1. Довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (за затвердженими формами). Громадяни, які займаються індивідуальною підприємницькою діяльністю, подають з податкових адміністрацій довідки про дохід за попередні два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії. У районному відділі управління соціального захисту громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

2. Для заповнення заяви та декларації потрібно:

– паспорти всіх членів сім’ї;

– ідентифікаційні номери;

– трудові книжки (для непрацюючих пенсіонерів).

Львівська міська рада продовжуватиме програму муніципальних субсидій без змін. Тобто сім’я, до складу якої входить два і більше інваліди і яка отримала державну субсидію, може оформити і муніципальну субсидію. За таких обставин, за словами Галини Семків, комунальні послуги погашатимуться повністю державою і містом. “У випадку неотримання такою сім’єю державної субсидії муніципальна також призначатися не буде”, – додала чиновниця.

У разі виникнення запитань львів’яни можуть звертатись в управління соціального захисту Львівської міської ради за телефоном 235-48-85 або у районні відділи соціального захисту.

Контакти районних відділів соціального захисту: Галицький відділ (вул. Ф. Ліста,5) 261-58-62; Личаківський відділ (вул. Театральна, 10) 235-71-62 (61); Франківський відділ (вул. Ген. Чупринки, 85) 237-50-81; Залізничний відділ (вул. Виговського, 34) 295-82-28; Шевченківський відділ (вул. Липинського,11) 252-28-40; Сихівський відділ (вул. Зубрівська, 9) 221-80-55.

Дзвенислава Басараб

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4342 / 1.61MB / SQL:{query_count}