Перший камінь

В Україні почнуть будувати доступне житло

В Україні почнуть будувати доступне житло

60% черговиків у списку на отримання молодіжного житла зможуть отримати домівку за кілька років. У Державному  фонді сприяння молодіжному житловому будівництву обіцяють, що вже у серпні з держбюджету мають надійти перші 30 мільйонів гривень для реалізації пілотного проекту в рамках Державної цільової соціально-економічної програми будівництва доступного житла у 2010 – 2017 роках.

Нагадаємо, що суть доступного житла у здешевленні його вартості на 30% за рахунок держави. Нині на квартирному обліку молодіжного житла області перебуває 75 439 тисяч сімей, і це далеко не всі мешканці Львівщини, що потребують даху над головою. У Львові перші будинки в рамках реалізації Програми будівництва доступного житла  планують закласти на вул. Роксолани та на вул. Грінченка.

– Ймовірно, вже в серпні цього року розпочнеться будівництво першого багатоповерхового будинку для молодих сімей. Якщо будуть готові проекти, то затримки з будівництвом не буде. Нині вже є дві потенційні території для будівництва: на вул. Роксолани та на Грінченка, – запевняє Ігор Гуменчук, заступник начальника управління регулювання земельних відносин ЛМР.

Почати будівництво місь­ка рада планує вже в серп­­ні цього року, а закінчити обіцяє за 3 – 4 роки. За словами Юрія Гудими, депутата ЛМР, на реалізацію Державної програми сприяння молодіжному житловому будівництву в бюджеті міста цього року закладено 7 мільйонів гривень.

 – Нині певні ділянки можна виділити у мікрорайоні Рясне-2, на Левандівці та в приміських селах. За умови будівництва житла у цьому районі вартість комунікацій становитиме лише 2% від вартості будівництва, – пояснив “Пошті” Віталій Дубина, директор АПМ-2 Державного інституту проектування міст “Містопроект”. – Головні передумови здешевлення будівництва – безкоштовні ділянки та доступність до інженерних мереж.

Продаватимуть таке житло не за ринковою вартістю, а за цінами Держбуду – з розрахунку 5 тисяч 100 гривень за один квадратний метр. Для порівняння, як розповіла “Пошті” Еліна Сеннікова, директор рієлтерського бюро “Маклер”, нині один квадратний метр житла на вторинному ринку в центрі міста коливається від тисячі до півтори тисячі доларів. У спальних районах ціна стартує від позначки 700 доларів. На первинному ринку вартість коливається від 800 до 1500 доларів, залежно від розміщення будинку. Крім того, сім’ї матимуть усі пільги, передбачені Державною програмою молодіжного кредитування. На придбання квартир молоді родини мають отримати кредити на 30 років під 3% річних. При цьому, якщо в сім’ї є одна дитина, відсотків платити не треба буде. Якщо є дві – сім’я платитиме лише 75% вартості помешкання, а за три дитини – лише 50%. Цікаво, що виплачувати кредит на доступне житло можна буде навіть упродовж 50 років, але питання залишається у тому, чи згодиться банк фінансувати відсоткові ставки на кредити на житло, які, згідно з законодавством, не мають перевищувати 7%? Після економічної кризи банки неохоче йдуть на видачу кредитів, тим паче довгострокових.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4155 / 1.55MB / SQL:{query_count}