Рибка з банки

У харчовому раціоні людини риба є важливою складовою. За поживністю та смаковими властивостями вона не поступається м’ясу, проте засвоюється краще. Риба багата на повноцінний білок, жири, вітаміни та мінеральні речовини

У харчовому раціоні людини риба є важливою складовою. За поживністю та смаковими властивостями вона не поступається м’ясу, проте засвоюється краще. Риба багата на повноцінний білок, жири, вітаміни та мінеральні речовини. До речі, у морській рибі міститься більше мінеральних речовин, ніж у прісноводій.

Рибні консерви поділяють на два види – стерилізовані (класичні консерви) і нестерилізовані – пресерви, які виготовляють з додаванням консервантів.

Найпопулярнішими є так звані натуральні консерви, які під час приготування зберігають первинні властивості сировини. До них належать консерви у власному соку, з додаванням рослинної олії, желе чи бульйону.

Якої якості рибні консерви продають в Україні, перевірив центр незалежних експертиз “Тест”. Для перевірки обрали сім марок консервів із тунця (дві – тунець у власному соку, інші – в олії): “Karolina”, “Премія”, “B&K”, “Аквамарин”,  “ITLV”, “John West” та “Iberika”. Незважаючи на те, що тунець є у Чорному морі, всі сім відібраних марок виготовлено далеко за межами нашої країни: чотири марки в Таїланді, дві в Іспанії і ще одна виготовлена на Сейшелах.

Під час експертизи спеціалісти перевірили маркування. На баночці з тунцем марки “ITLV” не було умов зберігання і координат представника в Україні. На марці “B&K” занадто дрібним шрифтом вказаний виробник тунця. На етикетці “John West” російською мовою написано “тунець шматочками”, а українською вказано, що тунець цілий. Виробники тунця “Премія” і “Аквамарин” не вказали масу риби без заливки.

Під час лабораторної експертизи перевіряли вміст металів (свинцю, кадмію та олова) та гістаміну – це показники безпеки консервів; маса нетто, а також маса основного продукту (риби) і її співвідношення із заливкою – це показники якості. Важкі метали негативно впливають на здоров’я людини і здатні накопичуватися в організмі. Отруєння свинцем призводить до проблем із нервовою системою, зниження розумової діяльності, порушення пам’яті. Кадмій – також ворог нервової системи, вражає нирки й кістки.

Усі зразки за вмістом металів і гістаміну були безпечними.

Спеціалісти перевірили і масу власне риби. Зокрема, у ТМ “Премія” та “Аквамарин” одержані циф­ри не було з чим порівнювати, оскільки ці виробники не вказали на етикетці масу основного продукту. У марках “John West” та “Iberika” було зафіксовано меншу кількість риби, порівняно з обіцяними на етикетці цифрами. Виробники “John West” обіцяли 130 г риби в банці, а виявилося тільки 120,4 г. У банці “Iberika” містилося 161,26 г риби, замість обіцяних 185 г. За результатами тестування загальну оцінку “відмінно” дістали три марки консервованого тунця: “Karolina”,  “Премія” і “B&K”;  “добре” у консервованого тунця марок “Аквамарин”, “ITLV” і “John West”, на “задовільно” оцінили марку “Iberika”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4679 / 1.55MB / SQL:{query_count}