Шкода за власні гроші

В аптеках області торгують фальсифікатами

В аптеках області торгують фальсифікатами

Ціна медикаментів постійно підвищується, і для багатьох вони стають  недоступними. Та навіть дорожнеча не гарантує того, що ви придбаєте ліки, які допоможуть подолати недугу, а не навпаки – ще більше зашкодять здоров’ю.

Державна інспекція з контролю за якістю лікарських засобів у Львівській області під час перевірок виявила в аптеках Львова та області фальсифіковані та неякісні ліки. Як повідомила Надія Ізьо, перший заступник начальника Державної інспекції з контролю за якістю лікарських засобів, фальсифікований “Уролесан” з маркуванням виробника АТ “Галичфарм” (серія 720409) був на прилавках однієї з аптек у Дрогобицькому районі. Крім того, що препарат не відповідав вимогам за маркуванням, вміст ліків також був неналежної якості. В одній з аптек Львова виявили “Уролесан” з підозрою на фальсифікацію. Зараз препарати перебувають на експертизі.

Продають у наших аптеках і неякісні лікарські засоби. За півроку інспекція виявила 246 серій неякісних ліків. Зокрема, 126 серій неякісних препаратів уперше виявили у Львівській області, 48 серій були протерміновані. Також  інспектори виявили 72 серії препаратів, які заборонено реалізовувати, згідно з приписами Держлікінспекції МОЗ.

Як пояснила Надія Богданівна, між фальсифікованими і неякісними ліками є різниця. Неякісні ліки виготовляє легальний виробник, але під час транспортування, зберігання якість їх може погіршитися. А фальсифіковані ліки виготовляє невідомий виробник, окрім  того, склад таких ліків може не відповідати вимогам.

За словами Надії Ізьо, порівняно з першим півріччям 2009 року, кількість неякісних ліків в аптеках збільшилася. Торік за півроку було складено 83 адміністративні протоколи,  цьогоріч – 117.

Тож, аби не викинути гроші на неякісні чи фальсифіковані медикаменти, варто бути дуже уважним. Як рекомендує Держлікінспекція МОЗ, у жодному разі не варто купувати ліки через  інтернет чи користуватися послугами “Укрпошти”. Якщо ви купуєте препарат, вартість якого значно нижча, ніж була раніше, це може свідчити про підробку. Коли препарат має специфічний смак, запах, колір, або ж його упаковка відрізняється від попередніх, від покупки таких ліків також ліпше відмовитися. Може насторожити й те, що вживаючи препарати, ви не отримали очікуваного ефекту. 

За даними Держлікінспекції, найчастіше фальсифікують дорогі лікарські засоби відомих іноземних виробників. Виробники-фальсифікатори закуповують дешеву, низької якості субстанцію, в якої часто ще й закінчився термін придатності або вона недостатньо очищена, а отож, не відповідає автентичній фармацевтичній субстанції. Використовуючи сучасну поліграфічну техніку, фальсифікатори виготовляють упаковку, яка дуже нагадує упаковку автентичних ліків. Закуповують невелику кількість оригінальних препаратів, фальсифіковані упаковки поміщають у партію легальних й такі ліки надходять на фармацевтичний ринок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4556 / 1.55MB / SQL:{query_count}