Колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, обвинуваченого у військових злочинах в роки війни в Боснії і Герцеговині в 1992 - 1995 роках, затримано і доставлено до Бєлграда 22 липня.
Відповідно до закону про співпрацю з Міжнародним трибуналом для колишньої Югославії (МТКЮ), Караджича передадуть під юрисдикцію МТКЮ в Гаазі. Екстрадиція арештованого в Гаагу відбудеться після дотримання необхідних формальностей.
Звинувачення у військових злочинах проти Караджича Міжнародний трибунал висунув 25 липня 1995 року, з того часу він перебував у міжнародному розшуку.
Представники робочої групи зі співпраці з Гаазьким трибуналом розповіли на прес-конференції, що до арешту колишній президент Сербської Республіки Радован Караджич вів лікарську практику в Бєлграді під вигаданим іменем.
Міжнародні організації привітали новину про затримання колишнього лідера боснійських сербів, назвавши арешт Караджича кроком на шляху Сербії до Євросоюзу. У Сербії і Боснії та Герцоговині пройшли масові демонстрації, мешканці Сараєво тішилися цій звістці. А в Бєлграді новина спричинила стихійний мітинг сербських радикалів, кількох активістів ультраправих партій затримали.
Радовану Караджичу вдавалося уникати правосуддя протягом 13 років. Головні пункти обвинувачення проти нього - організація блокади Сараєво в роки боснійської війни і геноцид мусульман в анклаві Сребреніца. За версією обвинувачення, Караджич причетний до загибелі понад 18 тисяч осіб.
Трибунал в Гаазі також вимагає від Сербії видачі колишнього головнокомандувача армії боснійських сербів генерала Ратко Младича і президента неіснуючої вже республіки - Сербська Країна Горана Хаджича. Їх звинувачують у злочинах проти людяності під час війни в колишній Югославії. Упіймання цих людей політики в Європі вважають кроком, який Сербії необхідно зробити на шляху інтеграції в ЄС.