
Після одинадцятирічної перерви в Україні знову можуть відкрити медичні витверезники. Із відповідною ініціативою спершу виступив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, а потім і народний депутат із фракції БЮТ Дмитро Вітвицький.
Міністр МВС заявив про витверезники у контексті розслідування справи про загибель студента Ігоря Індило в будівлі Шевченківського районного управління ГУ МВС України в м. Києві 20 травня 2010 року.
“Верховна Рада повинна вирішити цю проблему законодавчо. У найкоротші терміни, до настання холодів, нам потрібно розробити, подати, а потім і підтримати відповідний законопроект про відновлення роботи медичних витверезників”, – підтримав міністра Дмитро Вітвицький. Депутат вважає, що витверезники є “абсолютно нормальними і навіть необхідними установами”. “Відправляти людей у стані алкогольного сп’яніння у витверезник набагато гуманніше, ніж садити їх у камеру разом зі злочинцями”, – зазначив він.
Депутат звернув увагу на той факт, що міліція, зараз ізолюючи п’яних, не може надати їм кваліфіковану медичну допомогу. “Співробітники міліції – не медпрацівники, вони зобов’язані ізолювати п’яного, який іноді може бути в такому стані, що не завжди може відповісти, де він живе. Крім того, при ньому може не виявитися жодних документів. Адже такі люди потребують медичної допомоги, яку в міліції надавати немає кому – нема медперсоналу, нема відповідних препаратів, нема місця для утримання п’яних. Зрозуміло, п’яниці у такому випадку будуть перебувати разом зі злочинцями. І можна очікувати найгірших результатів, навіть летальних”, – пояснив він.
На думку депутата, медвитверезники “не тільки здатні дисциплінувати тих, хто не може контролювати кількість випитого алкоголю, але й уберегти тих, хто не зміг впоратися зі сп’янінням”.
Дмитро Вітвицький наводить ще одну причину доцільності відкриття витверезників, а саме – безконтрольний продаж алкоголю. “Алкогольні напої зараз продаються скрізь і в будь-який час, внаслідок чого на вулицях стає все більше п’яних. Не можна робити вигляд, що цієї проблеми не існує. Її потрібно вирішувати, зокрема і за допомогою витверезників. Держава отримує податки від виробництва та продажу алкоголю, отже, своєю чергою, повинна виділяти кошти, щоб убезпечити тих, хто стає жертвою алкогольного бізнесу”, – вважає депутат.
Дивною в цьому питанні є позиція законотворців, бо упорядкувати безконтрольний продаж алкоголю завдання для них непосильне, а от відкрити витверезники і виділити з бюджету немалі гроші на їх утримання – це запросто, нехай люди спиваються далі.
Нагадаємо, медичні витверезники, створені ще в радянські часи, були закриті в Україні 12 серпня 1999 року , що було пояснено відсутністю фінансових можливостей для їх утримання.