Апеляція на результати тестування

З 29 червня розпочнеться спеціальна сесія зовнішнього незалежного оцінювання

З 29 червня розпочнеться спеціальна сесія зовнішнього незалежного оцінювання

Учора, 23 червня, учасники ЗНО склали останні тести – з фізики. Тож абітурієнти та їхні батьки з нетерпінням очікують результатів своєї праці. І хоча результати з інших предметів тільки почали оприлюднювати, до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) вже звертаються абітурієнти  з апеляційними заявами. Хто має право на апеляцію? Куди подавати заяву? Хто зможе взяти участь у спеціальній сесії ЗНО? За відповідями на ці запитання “Пошта” звернулася до Львівського регіонального центру.

Не згідні з результатом – подавайте на апеляцію

Право на апеляцію має кожен учасник ЗНО, який не згідний з результатами. Як пояснила Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, апеляційну заяву на результати тестування треба подавати впродовж трьох днів після офіційного оприлюднення результатів з відповідного предмета. Її треба надсилати поштою до Українського центру оцінювання якості освіти (вул. Чорновола, 24, м. Київ, 01135). В апеляційній заяві має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, дані документа, на підставі якого абітурієнт був зареєстрований для участі в тестуваннях (паспорт або свідоцтво про народження), місце проживання, номер контактного телефону та предмет, результат якого оскаржується. Як наголошує Лариса Володимирівна, до апеляційної заяви обов’язково треба додати усі документи і ретельно заповнити заяву, бо в іншому випадку її не розглядатимуть. Зразок заяви можна отримати на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua). У кожній апеляційній заяві можна оскаржувати результати лише з одного предмета. Заяви розглядатимуть упродовж 10 днів з моменту їх надходження (дату подання заяви визначатимуть за штемпелем відправлення на поштовому конверті).  Після розгляду апеляції результати (письмова відповідь з витягом з протоколу засідання комісії, копії первинних бланків відповідей, картки абітурієнта) надсилатимуть на домашню адресу. За бажанням, абітурієнт може бути присутнім під час розгляду своєї апеляційної заяви. Де розглядатимуть заяву і коли, можна буде довідатися на сайті УЦОЯО напередодні засідання.

За словами директора ЛРЦОЯО, перевіряють роботи учасників тестування за допомогою комп’ютерів, а з української мови й літератури та іноземних мов, де є відкрита частина (твори тощо), – учителі.

Якщо учасники ЗНО з поважних причин не змогли взяти участі в основній сесії, вони матимуть можливість пройти тестування під час спеціальної сесії, яка триватиме з 29 червня до 3 липня. За словами Лариси Володимирівни, на участь у такій сесії мають право ті, хто пропустив основну через хворобу, участь у міжнародних змаганнях, смерть близької людини, якщо під час тестування учасникові стало погано. Але такі причини повинні бути підкріплені документально (мають бути медичні довідки тощо). Аби зареєструватися на спеціальну сесію, треба протягом п’яти днів з дня тестування з відповідного предмета подати заяву у Львівський РЦОЯО, копію сертифіката тощо. На додаткову сесію у Львівському центрі вже зареєструвалися 95 осіб.

За шпаргалки та мобільні виганяли з тестування

Хоча абітурієнтів неодноразово попереджали, аби ті дотримувалися правил тестування, порушень не бракувало, хоча й було менше, ніж торік. Як розповіла Лариса Середяк, під час кожного тестування складали протоколи порушень – за  користування шпаргалками та мобільними телефонами. За такі порушення в абітурієнтів забирали роботу, й вони не мали права далі продовжити тестування. Такі абітурієнти не зможуть взяти участь у спеціальній сесії.  Шанс стати студентом вони матимуть тільки наступного року.

Лариса Володимирівна також повідомила, що наприкінці тестування спостерігається зниження явки учасників. Так, у ЛЦОЯО
найвища явка учасників була під час тестування з української мови та літератури – 94,5% від зареєстрованих, а найнижча – з хімії – 86%.

Якщо ж учасники цьогорічного тестування загубили чи пошкодили сертифікат, вони можуть звернутися до ЛРЦОЯО, аби отримати дублікат. Ті абітурієнти, які складали тестування у 2009-му чи 2008 роках, за дублікатами сертифіката також можуть звернутися до УЦОЯО. Вони мають написати заяву, до якої додати копію паспорта або свідоцтва про народження, на підставі яких відбувалася реєстрація для участі в тестуванні, квитанцію про відшкодування витрат на виготовлення дубліката сертифіката (вартість 11 грн), зіпсований сертифікат або копію втраченого (якщо такі є). Остаточні результати ЗНО обіцяють оприлюднити до 14 липня.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5935 / 1.58MB / SQL:{query_count}