Медиків у селах поменшає

Кількість медичних закладів на Львівщині, ймовірно, скорочуватимуть. Насамперед йдеться про фельдшерсько-акушерські заклади у малонаселених пунктах, а також пологові будинки

Кількість медичних закладів на Львівщині, ймовірно, скорочуватимуть. Насамперед йдеться про фельдшерсько-акушерські заклади у малонаселених пунктах, а також пологові будинки. Таку заяву зробив Зіновій Митник, міністр охорони здоров’я України, перебуваючи у Львові.

–    Плануємо провести оптимізацію усього: мережі лікувальних закладів, коштів, ресурсів, кадрів тощо. У державі є обмежені фінансові ресурси, це знають усі і розуміють, – заявив міністр. – Тому ми працюватимемо над оптимізацією витрат у галузі. Недоцільно тримати фельдшерський заклад у населеному пункті, де проживає 150 осіб. Краще об’єднати його з іншим, забезпечити працівників транспортом і обладнанням. Також нераціонально утримувати пологовий будинок, якщо там приймають 50 – 100 пологів на рік. Ефективна робота є тоді, коли йде робота, коли є навантаження і здобувається досвід. Повинно бути мінімум 300 пологів на рік, щоб пологовий будинок нормально працював і був забезпечений необхідним ресурсом. Можливо, будемо робити міжрайонні пологові будинки, з урахуванням радіусу доставки пацієнтів, ресурсів тощо.

Уже восени в Україні можуть ухвалити закони про страхову медицину і про лікувальні заклади. За словами міністра, нові закони дадуть змогу змінити принципи фінансування медицини: щоб кошти розраховували не на одне ліжко, а на особу.

Також розробляють стандарти лікування, які будуть визначати рівень оплати за послуги, з гарантованим мінімумом, тобто чітко визначать, які послуги населення зможе отримувати  безплатно. Насамперед йдеться про соціально незахищені верстви.

Хоча на дворі у розпалі літо, МОЗ уже готується до осінньо-зимових захворювань. І як запевнив міністр, Україна й Львівщина зокрема готові до епідемії грипу. Але проводитимуть вакцинацію чи ні, наразі очільник міністерства не береться казати.

– Ми ще не знаємо, який буде штам грипу, – сказав З. Митник. – Але ми повністю забезпечені всіма необхідними ліками. А щодо “свинячого” грипу, то пандемія була і вона ще досі є у світі. “Таміфлю”, який закупили торік, й про який тепер ходить багато чуток, має термін дії мінімум 3 – 4 роки.      

У планах міністерства – підтримка вітчизняної фармації. За словами міністра, МОЗ планує закуповувати ліки вітчизняних фірм, але за умови, що вони виконуватиму поставлені до них вимоги.

Пріоритетними завданнями для медицини Львівщини, як і загалом для України, міністр назвав поліпшення надання медичної допомоги населенню, боротьбу з дитячою смертністю, окнозахворюваннями, серцево-судинними захворюваннями, а також збільшення тривалості життя.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4185 / 1.55MB / SQL:{query_count}