В обіймах водної стихії

Рятуючись від спекотної погоди, яка панує на Львівщині впродовж останніх днів, та загазованих міст, сотні городян вирушають на озера та річки

Рятуючись від спекотної погоди, яка панує на Львівщині впродовж останніх днів, та загазованих міст, сотні городян вирушають на озера та річки. А у вихідні на деяких пляжах яблуку ніде впасти. Здавалось би, озер та річок на Львівщині не бракує, але водойм, де можна купатися безпечно, – обмаль.

Наразі (дані на 11 червня) обласна санепідемстанція видала дозволи на функціонування п’яти баз відпочинку. Сміло можна вирушати на відпочинок на Винниківське озеро,  на озеро ТзОВ “Колиба”, що у Брюховичах, на базу “Узлісся” Перемишлянського району, на базу відпочинку “Майдан” Дрогобицького району, озеро Яворівського національного парку. Найближчим часом дозвіл на роботу можуть отримати бази відпочинку “Львівська Швейцарія”, “Бухта вікінгів”, “Озерний край”.

– Торік дозволи отримали 15 баз відпочинку, – говорить Ліна Старинчук, лікар відділу комунальної гігієни обласної СЕС. – Цьогоріч приблизно стільки ж об’єктів зможуть отримати дозволи. Наразі ще тривають лабораторні дослідження. 

Як пояснила лікар обласної СЕС, перед початком відпочинкового сезону двічі проводять лабораторні дослідження на базах відпочинку – беруть проби води, перевіряють прилеглу територію – та впродовж сезону такі дослідження роблять не менше ніж двічі на місяць.

– Якщо база відпочинку отримала дозвіл, то дуже рідко буває, що у розпал сезону можемо виявляти порушення вимог, – продовжує лікар Старинчук.

Аби отримати дозвіл СЕС, не тільки водойми на базах відпочинку повинні відповідати вимогам, а також має бути впорядкована інфраструктура: облаштований пляж, смітники, з яких регулярно повин­ні вивозити сміття, впорядковані туалети, має бути інженерне забезпечення.

Та не бракує тих, хто зважується купатися не те що в необлаштованих водоймах, але й там, де є попереджувальні таблички “Купатися заборонено!”. Така нерозсудливість може дорого коштувати. Адже, окрім того, що дно таких водойм часто засмічене побутовими відходами чи іншими небезпечними предметами, до того ж вода невідомо яка, не виключено, що в ній можуть бути небезпечні мікроорганізми.

– У такій воді є небезпека заразитися дизентерією, черевним тифом, холерою, підхопити кишкову інфекцію чи шкірні захворювання, – говорить Ліна Старинчук. – На щастя, за останні роки в області таких випадків не було.

Вирішуючи, куди поїхати відпочивати, варто також зважати, чи буде там безпечно, тобто чи є рятувальна служба. А Львівщині рятувальників дуже бракує.

– Якщо у минулі роки в області працювало до 120 рятувальників, то наразі у службі є близько сімох десятків, – говорить Роман Фіца, начальник Львівської водолазно-рятувальної служби. – Цього року через те, що  не було коштів, ми почали працювати зі запізненням. Але людей набираємо, служба працює.

Роман Фіца додає, що на початок сезону їхня служба видала 13 актів придатності пляжів до експлуатації.

– Видаючи дозволи, перевіряємо, чи є човни, рятувальники, чи огороджена територія тощо, – говорить начальник рятувально-водолазної служби. – Найчастіше нещасні випадки трапляються якраз на необлаштованих водоймах, де немає рятувальної служби.

Й хоча купальний сезон тільки розпочався, на Львівщині вже трапилося три летальні випадки  на водоймах. Загалом від початку цього року в області на воді загинули 19 осіб, з них – дві дитини.

Особливо обережними рятувальники рекомендують бути під час купання у річках, насамперед у гірських, адже там вода переважно досить холодна, а якщо людина добре розігріється на сонці, то наслідки можуть бути невтішними – виникають судоми, й відпочивальники не можуть самостійно вибратися з води. Не варто приймати водні процедури після ситного обіду. Аби відпочинок приніс тільки задоволення, слід дотримуватися простих правил безпеки: не запливати за огороджувальні буї, не підпливати до веслових човнів, не стрибати у воду із плавзасобів, не пристосованих для цього споруд і в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4160 / 1.57MB / SQL:{query_count}