В Одесі живуть за радянськими законами

Акцію протесту в місті заборонили, керуючись законом від 1988 року

Міська влада Одеси оголосила поза законом акцію протесту “Вихід з демократії. Пароль: 2450”, керуючись законом ще радянської епохи. Про такий цікавий факт із життя південної столиці і юриспруденції повідомляє “Українська правда”.

14 червня о 10-й годині в Києві та регіонах на площах біля обласних адміністрацій мав відбутися протест-моб проти ухвалення закону № 2450 “Про порядок організації і проведення мирних заходів”. 

Утім, на величезне здивування організаторів акції в Одесі, у відповідь на їх заявку з мерії надіслали листа з повідомленням, що запланована акція не законна.

Автор листа, начальник управління внутрішньої політики Одеської міської ради, посилався на указ президії Верховної Ради УРСР від 1988 року “Про порядок організації та проведення зборів, мітингів, вуличних акцій і демонстрацій у СРСР”. За цим документом, заява про проведення зборів надсилається за десять днів до призначеної дати проведення.

“Таким чином, проведення масового заходу 14 червня 2010 року суперечить вимогам законодавства, оскільки повідомлення про масовий захід надіслано 11 червня 2010, тобто за три дні до проведення зазначеного заходу”, – йдеться у листі.

Своєю чергою, стаття 39 Конституції не регулює в часі подання заявки на проведення акції, а обмеження права громадян проводити збори та мітинги встановлюється лише судом. Більше того – одеський чиновник у своєму листі попередив організаторів акції про кримінальну відповідальність.

“Зі змісту надісланого вами повідомлення вбачається, що проведення зазначеного заходу може призвести до порушення громадського порядку. Тому вважаємо за потрібне попередити, що відповідно до статті 293 Кримінального кодексу...” – йдеться у листі.

Організатори аналогічної акції в Миколаєві зіштовхнулися з проявами уваги з боку СБУ, повідомляє прес-служба “Демократичного альянсу”. Так, напередодні акції, 12 червня представник СБУ провів роботу з головою Миколаївського обласного осередку “Демократичного альянсу” Юлією Гречко.

Працівник СБУ представився старшим лейтенантом Юрієм Скрилем. Він розпитував про діяльність громадської організації та безпосередньо про акцію “Вихід з демократії. Пароль: 2450”. Також представник СБУ з’ясовував можливість подальшої співпраці.
“За п’ять останніх років наша організація не зустрічалася з подібними пропозиціями від СБУ. Це можна охарактеризувати як повернення недемократичних радянських методів роботи з громадянами, які використовують своє конституційне право на мирні збори”, – прокоментував ситуацію голова “Демократичного альянсу” Василь Гацько.

Тим часом голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує відкласти розгляд закону про мирні зібрання громадян на прохання мітингувальників. Про це він заявив на погоджувальній раді. Литвин повідомив, що зранку зустрічався з представниками протестувальників.

“До мене вранці приходила делегація з проханням не виносити цей законопроект на розгляд. Я думаю, варто було б нам не шукати пригод на порожньому місці, а варто було нам відкласти (розгляд законопроекту – “Пошта”), комітету опрацювати, зустрітися з керівниками ініціативних груп”, – сказав спікер.

Водночас Литвин констатував, що сторона протестувальників “не має бажання слухати аргументи і виголошує запрограмовані гасла на кшталт “Геть”. Спікер також нагадав, що законопроект був внесений урядом Юлії Тимошенко.

“Очевидно, треба з урахуванням нових реалій подивитися на цей законопроект, але без пошуку підстав для політичних зібрань”, – сказав він.

Литвин також попросив депутатів підтримати його пропозицію. “У нас є чим займатися”, – додав спікер.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5045 / 1.57MB / SQL:{query_count}