Росіяни воюватимуть з американцями?

Москва звинувачує Вашингтон у підтримці нарковиробників в Афганістані

 Москва звинувачує Вашингтон у підтримці нарковиробників в Афганістані

Президент Дмітрій Мєдвєдєв затвердив Стратегію державної антинаркотичної політики Російської Федерації до 2020 року. За його словами, Москва розглядає наркоманію як одну з найсерйозніших загроз для розвитку країни, причому найбільшу стурбованість у Мєдвєдєва викликає афганське нарковиробництво.

На думку глави російської держави, самотужки Сполученим Штатам не вдасться навести лад в Афганістані, тож боротьбою з наркотрафіком з цієї країни повинно зайнятися все світове співтовариство, зокрема й Росія. Щоб підсилити свій і без того прозорий натяк на готовність втрутитися в ситуацію в Афганістані, російський президент наголосив, що відсутність ефективної боротьби з наркобізнесом, як свідчить практика, посилює й інші проблеми, “насамперед таку страшну проблему, як тероризм”.

Дмітрій Мєдвєдєв озвучив дані експертів, згідно з якими, за останні десять років виробництво опіатів у світі виросло вдвічі, а основною мішенню наркобаронів стала молодь. Так, за останні вісім років через уживання тільки афганського героїну у світі загинув мільйон осіб віком до 35 років.

Зазначимо, що затверджена президентом Стратегія антинаркотичної політики передбачає низку силових повноважень, зокрема: знищення інфраструктури нелегального виробництва, транспортування й поширення наркотиків, підрив економічних основ наркозлочинності, припинення злочинних зв’язків з міжнародним наркобізнесом і боротьбу з корупцією, що сприяє незаконному обороту наркотиків. За бажання, під виконання цих функцій можна “замаскувати”, скажімо, диверсійні рейди російських підрозділів спец­призначення на територію Афганістану, щоб на місці “знищувати інфраструктуру та підривати економічні основи”. Водночас зараз повноправними господарями в Афганістані почуваються американці. Наскільки їм сподобається така боротьба з наркотрафіком? Тим часом американське видання “Before It’s News” стверджує, що, відповідно до кремлівських документів, прем’єр-міністр Владімір Путін уже наказав російським збройним силам готуватися до ймовірних бойових зіткнень з американськими військовиками в Афганістані.

“Before It’s News” переконане, що насправді американському народу не розповідають, що війна в Афганістані не має нічого спільного з боротьбою з тероризмом, зате пов’язана з тим, що головні розвідувальні служби Заходу (перш за все ЦРУ) заробляють мільярди доларів на продажу героїну, виробленого в регіоні (90% світового виробництва). Того самого героїну, виробництво якого було фактично ліквідоване урядом талібів, а потім розквітло буйним квітом після приходу до влади на плечах американської морської піхоти Гаміда Карзая.

Водночас ті поодинокі журналісти, які прагнуть правдиво інформувати американську громадськість, одержали суворий і жорстокий урок, коли агенти ЦРУ спочатку внесли покійного Гері Вебба до “чорних списків”, а потім і “довели до самогубства” за те, що він розкрив зв’язок ЦРУ з наркоторгівлею. Щоб стало зрозуміло: Гері Вебб – американський журналіст, відомий серією статей “Dark Alliance”, присвячених ЦРУ й торгівлі наркотиками. Загинув за загадкових обставин у 2004 році. Незважаючи на два кульові поранення у голову, офіційне розслідування визнало це самогубством.

Але повернімося власне до Афганістану. Судячи з усього, в російському політичному середовищі давно визріло переконання, що американці добряче капостять Росії. “Я можу назвати вам багатьох російських політиків, які вголос кажуть про те, що американці спеціально створили таку ситуацію в Афганістані, щоб до нас потекла ріка наркотиків, і що саме в цьому полягала реальна мета окупації”, – цитує “Before It’s News” заступника голови комітету з міжнародних відносин російської Держдуми Андрєя Клімова.

Тож вірогідність того, що росіяни таки воюватимуть з американцями, цілком висока. Щоправда, це не буде війна в класичному розумінні, швидше локальні сутички спецпідрозділів та активна агентурна робота, про що широкий загал, швидше за все, і не здогадуватиметься.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4117 / 1.57MB / SQL:{query_count}