Війська спеціального призначення Сполучених Штатів діють у 75 країнах світу
Незважаючи на показово мирну риторику, Барак Обама насправді сповідує агресивну модель зовнішньої політики, що мало чим відрізняється від політики його попередника – Джорджа Буша-молодшого. Такого висновку дійшли оглядачі впливового британського часопису "The Times" Тім Рейд і Майкл Еванс.
За їхніми даними, президент Обама таємно санкціонував різке збільшення чисельності американських збройних формувань спеціального призначення, що виконують пошуково-каральні операції проти ісламських терористів за межами США.
Коли Барак Обама щойно вмостився у Білому домі, американський спецназ діяв менше ніж у 60-ти країнах. Але за останні 18 місяців за вказівкою президента кількість спецназівців різко зросла у Ємені, країнах Африканського рогу, а також на всьому Близькому Сході, у Центральній Азії та Африці. Загалом нині підрозділи спецпризначення США діють у 75-ти країнах світу. Особливо активність американців проявляється у Ємені, де об’єднана тактична група військ спеціального призначення США не лише готує місцеві військові формування, але й здійснює активні бойові операції проти місцевих ісламістів. За деякими даними, групи американського спецназу діють і на території Ірану, де збирають розвідувальні дані та здійснюють заходи з метою “підготовки середовища” на випадок ймовірних воєнних дій.
Різке зростання сил спецназу в найрізноманітніших місцях земної кулі свідчить про те, наскільки агресивно та рішуче налаштований Барак Обама, який про людське око плекає образ борця за мирний діалог та дипломатичні методи залагодження конфліктів, висновує “The Times”. Британців підтримують колеги з “The Washington Post”, які стверджують, що Обама надав спецпідрозділам такі повноваження й права, котрі їм і не снилися за часів знаного “яструба” Джорджа Буша.
Крім того, днями з’ясувалося, що міністр оборони США віддав розпорядження Пентагону відшукати можливість у найближчі п’ять років заощадити майже 100 мільярдів доларів для перерозподілу фінансування на користь підрозділів спецназу. А сам Барак Обама вимагає збільшення бюджету операцій спецназу на 2011 бюджетний рік на 5,7 відсотка, що становить 6,3 мільярда доларів.
“The Times” особливо звертає увагу на такий аспект агресивної таємної війни проти “Аль-Каїди” та інших радикальних угруповань, як атаки американських безпілотників, що підпорядковуються ЦРУ, в прикордонні Пакистану й Афганістану. Всього через кілька тижнів після того, як новий президент склав присягу, кількість цих атак значно зросла. Водночас дружні Вашингтонові уряди Пакистану та Афганістану вкрай роздратовано реагують на удари американських безпілотників, адже часто-густо ті обстрілюють мирні села, весільні церемонії та навіть похорони, в результаті чого гинуть сотні людей, більшість з яких не мають жодного стосунку ні до “Аль-Каїди”, ні до решти ісламістських угруповань.