Секрети довголіття

Йогурти один з улюблених молочних продуктів, особливо для дітей. Їх вживають навіть ті, хто не може пити молока, а таких в Україні – 15% населення

Йогурти один з улюблених молочних продуктів, особливо для дітей. Їх вживають навіть ті, хто не може пити молока, а таких в Україні – 15% населення.

Відомий цей продукт людству понад століття, проте не в сучасному варіанті. Батьківщиною йогурту, за однією з версій,  вважають  Балканський півострів, зокрема Болгарію, де місцеві жителі для того, щоб довше зберігати молоко, свіже змішували із закваскою з кислого молока. А ось ідея вживання в їжу живих кисломолочних бактерій, які мають сприятливий вплив на організм людини, належить українському вченому І. Мечнікову. Саме він досліджував тривалість життя у різних країнах і виявив, що найбільше “столітників” – у Болгарії: 4 на 1000 осіб. Цю особливість він пов’язав з болгарським йогуртом.

У чому користь кисломолочних продуктів? Це питання було темою обговорення в обласній організації НСЖУ на “круглому столі” “Секрети імунітету: відкриймо разом” у рамках всеукраїнської освітньої програми, яку проводила компанія “Данон”.

– Кисломолочні продукти є незамінними при захворюваннях кишково-шлункового тракту, – каже Валентина Чоп’як, головний імунолог МОЗ. – Вони поліпшують ферментацію, функціонування підшлункової залози. А неправильне харчування призводить до ослаблення імунітету.

За словами імунолога, аби захистити імунітет, потрібно дотримуватися простих правих: правильно харчуватися, не переїдати, забезпечити добрий сон, дозоване фізичне навантаження, стабільний психо­емоційний стан.
Проте про правильне харчування та здоровий спосіб життя у нас годі говорити.

– Під час дослідження, яке проводили у деяких областях України, виявили, що рівень споживання молочних продуктів серед праце­здатного населення становить 30 – 40% від норми. Через що 20 – 30% жінок та чоловіків страждають від нестачі кальцію. Пересічний українець споживає приблизно 9 кг молока на рік, – говорить Олег Швець, головний позаштатний дієтолог МОЗ. –  У раціоні людини 2/3 повинні становити продукти природного походження, 1/6 – молочні продукти і 1/6 – інші продукти (риба, м’ясо, бобові, жири тощо).

Дієтолог рекомендує зменшити споживання жирного м’яса, солодощів, інших продуктів, які містять тваринні жири. З тваринної їжі найціннішим продуктом є морська риба. А з молочних продуктів варто віддавати перевагу напоям, які містять невелику кількість жиру та мінімальну кількість цукру.

Підвищити рівень імунітету допоможуть й імуно­стимулювальні препарати: женьшень, радіола рожева, лимонник китайський. А вживати їх найкраще, як рекомендує Георгій Драннік, президент Української асоціації фахівців з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації,  у першій декаді квітня та у першій декаді вересня, коли організм найбільше страждає від зміни погоди.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5208 / 1.55MB / SQL:{query_count}