Полуничний сезон

На ринках міста уже кілька тижнів продають перші справжні літні ягоди – полуниці

На ринках міста уже кілька тижнів продають перші справжні літні ягоди – полуниці. Переважно закарпатські, оскільки наші ще зелені. Наразі ягід купують небагато, оскільки і ціни кусаються, та й острах є – чи не містить полуниця нітратів. Проте Анатолій Карпук, завідувач державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи № 22, запевнив: полуницю, яку продають на ринку, можна спокійно їсти – вона безпечна.

– Майже всю полуницю, яку в нас зараз продають, привозять із Закарпаття. Пізніше будуть ягоди з Почаєва, Тернопільської області. Нашої, місцевої, через несприятливі погодні умови ще немає, – говорить Анатолій Карпук. – Можливо, закарпатська не така смачна і соковита, оскільки там швидко достигає, але безпечна. Ми перевіряли полуницю у лабораторії, виявили нітратів на рівні 4 – 5 мг/кг, а допустима норма 60 мг/кг.

Та й обмежувати себе у споживані полуниці не варто, адже полуниця не тільки смачна, але дуже корисна.

Як розповіла Зоряна Завада, головний дієтолог Львівщини, полуниця має цінні харчові та лікувальні властивості. У полуниці багато вітаміну С – у п’яти ягодах середньої величини вітаміну С стільки ж, скільки в одному великому апельсині. Багато в ній і фолієвої кислоти, калію, заліза, фосфору. За словами дієтолога, полуниці дуже корисні при недокрів’ї, склерозі, гіпертонії, порушенні обміну речовин. Позитивно впливає трускавка на серце, судини, обмін йоду у щитовидній залозі. Завдяки протимікробній активності ця ягода допомагає боротися зі збудниками кишкових інфекцій та вірусами грипу. Аби взимку менше хворіти, під час полуничного сезону варто добре підкріпити організм вітамінами та мікроелементами. А ще полуниця корисна тим, у кого поганий апетит. Тож, якщо хочете, щоб діти мали гарний апетит, додавайте до їхнього раціону страви з полуниць чи просто свіжі ягоди. Полуниця має також потогінний і сечогінний ефект, нормалізує сольовий обмін, втамовує спрагу. А ще, завдяки вмісту цинку, її вважають одним з найкращих природних афродизіаків.

Проте полуниці мають і свої мінуси – вони є сильними алергенами, тож людям, схильним до алергії, не рекомендують її надмірно вживати. Полуниця також протипоказана при підвищеному виділенні шлункового соку, тривалих шлункових і печінкових коліках і апендициті.

Діткам можна починати ласувати червоними ягодами, як рекомендує дієтолог, з одного року. Починати з однієї-двох ягід. Дорослі можуть з’їдати на день до 500 грамів.

Ласувати полуницями можна не тільки під час сезону, але й упродовж року. Для цього їх можна заморозити. Під дією холоду полуниця не втрачає цілющих властивостей. Заморожувати потрібно кожну ягоду окремо, розклавши їх, наприклад, на підносі у морозилці, а опісля поскладати у відерко чи пластиковий контейнер.  

Як виявляється, споживають полуниці у різних країнах по-різному. Наприклад, італійці вживають ягоди лише з лимоном, а французи обов’язково з червоним вином. Греки додають полуницю в салат і їдять разом із сиром, а у Мексиці ягода є основою різкого пекучого соусу до м’яса.

Застосовують полуницю й у косметології. Як розповіла Леся Білик, лікар Львівської косметологічної лікарні, полуницею можна протирати шкіру обличчя або робити маски з розтертої полуниці. Таку маску накладають на 15 – 20 хв., а потім змивають водою.  Полуничний сік допомагає очистити шкіру від пігментних плям. Маски з полуниці добре підсушують і заліковують вугровий висип, звужують пори. Щоб оживити  шкіру вранці, можна протирати обличчя кубиками льоду з полуничного соку. Полуничні маски рекомендують робити упродовж усього сезону, протипоказань до їх застосування не має. Єдина – індивідуальна чутливість.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7679 / 1.56MB / SQL:{query_count}