Відпочинок й оздоровлення – не одне і те ж

Новинка: цього року відмінники навчання отримають безкоштовні або пільгові путівки.

Новинка: цього року відмінники навчання отримають безкоштовні або пільгові путівки. Раніше  такий шанс мали лише призери  та переможці олімпіад. Щоб отримати путівку, школяреві  достатньо пред’явити у відділі освіти грамоту про  успішне закінчення навчального року

Що пропонує місто

Як повідомила головний спеціаліст управління освіти Львівської міської ради Ірина Гайдук, у новому Законі “Про відпочинок та оздоровлення дітей” визначено, що  оздоровлення передбачає перебування дитини у “дитячому закладі оздоровлення та відпочинку”  (простіше кажучи – таборі) не  менше 21  дня, й  активний відпочинок має поєднуватися із прийняттям медичних процедур – щось на зразок санаторію.

У віданні міського управління освіти є два  табори: “Ватра”  у селі Гребенів  та “Старт” у селі Коростів Сколівського району. Цього літа в обох таборах буде організовано п’ять змін по 14 днів. Отже, це буде лише відпочинок. “Перевага коротких змін у тому, що зможе відпочити більша кількість дітей, – каже спеціаліст. – Усього 1350 . Цього літа ми ще не встигаємо організувати оздоровлення, бо воно передбачає додаткові кошти, приміщення і персонал, а от до наступного літа підготуємося краще. Плануємо закупити соляні шахти  і встановити їх у “Ватрі” (такі штучні шахти продаються  й коштують біля 30 тис. грн).  У цьому таборі є гарні стаціонарні приміщення, які у будь-яку пору року можуть опалюватися. От там  діти й будуть оздоровлюватися.

Звичайно, два табори для школярів міста – надто мало. Відпочити у них зможуть лише діти пільгових категорій: малозабезпечені та обдаровані. Й пільговою путівкою можна скористатися  лише один раз.  А що ж пропонують решті дітей?

З 1 червня починають працювати пришкільні  табори. Цього літа їх буде 80. “Це будуть табори  без харчування, обід організують за кошти батьків, – розповідає Надія  Оксенчук,  начальник міського управління освіти. – Діти з малозабезпечених сімей отримуватимуть безкоштовні обіди.  Якщо  дитина у такому таборі перебуватиме до п’яти годин, харчування не передбачене.  З ними працюватимуть педагоги, вихователі, діти матимуть   цікаву відпочинкову  програму й екскурсії. До організації останніх мають долучитися батьки”.

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини (вул. Вахнянина, 29, тел. 276-97-85; 275-19-47) цього літа організовує три відпочинкові зміни для дітей різного віку і зацікавлення.  Це будуть різноманітні гуртки, екскурсії, з дітьми працюватимуть фахівці. Такий табір теж передбачає п’ятигодинне перебування дитини без організованого харчування. Перша зміна розпочинається  22 червня, остання закінчиться 28 серпня.

Розширив свої можливості цього літа Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр: організовується дві зімни  по 14 днів табору “Екохвиля” для дітей, які  люблять природу і тварин. Тут уже діти перебуватимуть шість-сім годин, передбачене одноразове харчування. Коштує це 250 гривень за 14 днів. Як запевнили в міському управлінні освіти, діти  будуть доглянуті і зайняті  цікавими справами, а харчуватимуться у їдальні залізничного технікуму. Отож, якщо батьки не мають змоги відправити дитину  в заміський  табір, вона може досить цікаво і змістовно провести літо у трьох міських таборах: пришкільному, “Галичині” і в еколого-натуралістичному центрі. Усі вони безкоштовні (за винятком харчування).

…І область

Як повідомила  Богдана Біляк, заступник начальника обласного управління освіти, в області теж будуть організовані різнопланові профільні  табори. Незважаючи  на те, що цього року відпочинковий бюджет менший від минулорічного на мільйон гривень, силами освітян багато чого вдасться зробити. Для відпочинку дітей  використовуються  школи-інтернати, які розташовані  у мальовничій місцевості. Наприклад, цього літа  буде організований  гуманітарний  табір для переможців і призерів всеукраїнських олімпіад, конкурсів  і турнірів  з української мови, зокрема  й конкурсу імені Петра Яцика на базі Підбузької школи-інтернату в Дрогобицькому районі. Пізніше Мала академія наук проведе тут табір природничо-математичного циклу. Вже кілька років поспіль на батьківщині Івана Франка  в селі Нагуєвичі  обласне управління освіти проводить  табір для дітей діаспори – з Казахстану, Сербії, Латвії, Румунії. Вони  вивчатимуть  українську мову, спілкуватимуться із ровесниками, адже будуть відпочивати разом з львівськими школярами, керівниками  районних і міських шкільних парламентів. Табір проводитиметься у серпні, й другу його частину діти перебуватимуть у Львові, адже братимуть участь у  святкуванні  Дня незалежності України.

У селі Стільсько на Миколаївщині організовується табір медичного спрямування.  Тут  діти вивчатимуть медичну справу і заготовлятимуть лікарські рослини. За словами Богдани Біляк, уперше цього року на туристичній базі в селі Дубино Сколівського району обласне управління освіти організовує табір “Джура” на основі традицій військового козацтва та інтерактивний  табір  природничого спрямування “Колосок”. Ймовірно, він  функціонуватиме десь ближче до моря.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9940 / 1.59MB / SQL:{query_count}