Нарешті розпочалося літо, а разом з ним і довгоочікувані шкільні канікули. Та з канікулами починає боліти голова у батьків: куди відправити дітей, аби вони були у безпеці, не вешталися вулицями...
Скільки коштує відпочинок у дитячих таборах? Хто має право на безкоштовні путівки? За відповідями на ці запитання “Пошта” звернулася у різні інстанції.
Задарма не всі зможуть відпочити
Андрій Рожнятовський, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської ОДА, повідомив, що за кошти обласного бюджету вже закуплено понад дві тисячі путівок для дітей з соціально незахищених категорій (багатодітні, малозабезпечені тощо). Також путівки придбають за кошти державного та місцевих бюджетів. Загалом за сезон планують оздоровити 60 тис. школярів (це тільки 28% від загальної кількості дітей 7 – 17 років). Насолодитися морем та сонцем в “Артеку” зможе 1200 дітей (з початку року там вже оздоровилися 500 діток). “Молода гвардія” прийме понад півсотні дітей.
Охочих та тих, хто потребує оздоровлення біля моря чи у горах, є значно більше, ніж путівок, які пропонує держава. У такій ситуації у багатьох виникає питання, як відбувається розподіл путівок? Андрій Рожнятовський пояснив, що всі путівки скеровують в районні управління, а вже там їх ділять між тими, хто звернувся із заявою. І цей процес, як запевнив чиновник, під контролем.
Щоб і весело, і безпечно
Після випадків отруєння дітей у таборах, мабуть, не всі батьки зможуть спокійно відправляти чадо в табори. Та в управлінні запевнили, що цьогорічне оздоровлення школярів у таборах буде під контролем, зокрема працівників санстанцій.
Ми ставимо вимоги, щоб у разі непередбачуваних ситуацій, про них повідомляли начальника управління протягом години, аби можна було негайно реагувати, – наголосив чиновник. – Крім того, якщо в якомусь таборі відпочивають діти, про це повинні повідомляти працівників правоохоронних органів.
Андрій Миколайович додав, що вимоги ставитимуть не тільки до якості надання послуг у таборах, але й до поведінки дітей – якщо під час відпочинку школярі не дотримуватимуться встановлених вимог чи неналежно поводитимуться, їх можуть відправити додому. Торік було три такі випадки.
Упродовж цього сезону на Львівщині працюватиме 26 таборів. Їх рівень та якість надання послуг начальник управління оцінює на “добре”. Однак наголошує: якщо діти чи батьки будуть незадоволені якістю послуг, зі зауваженнями та скаргами вони зможуть звертатися на гарячу лінію управління за телефоном 299-92-64.
За словами Андрія Рожнятовського, у планах – підготовка сімейного відпочинку, коли діти з багатодітних сімей зможуть відпочивати разом з батьками, а також створення баз відпочинку для дітей з вадами опорно-рухового апарату, зору, слуху. Таких таборів, на жаль, на Львівщині досі немає.
У Карпати –за знаннями з англійської
Якщо ж ви не потрапили у пільгову категорію, то літній відпочинок для дітей доведеться організовувати самостійно. Пропозиції можна знайти і в інтернеті, і в турагенціях. Зокрема, серед них – табори в Карпатах, Одесі, Криму, літні школи тощо. Дво- чи тритижневий відпочинок дитини на березі моря чи серед соснових лісів Карпат обійдеться батькам від двох до семи тисяч гривень. Ціна залежить від тривалості відпочинку, рівня табору, послуг, які він надає. У вартість путівки входить проживання, харчування, медобслуговування тощо. Так, наприклад, відпочинок у дитячих таборах Карпат коштуватиме від 1200 до 2800 грн (від 10 до 21 дня). Для любителів відпочинку на лоні природи, організатори пропонують мандрівні табори з ночівлями у наметах, вилазками в гори. П’ять днів такого відпочинку обійдеться у 700 грн.
Якщо ви готові подарувати дитині два чи три тижні моря та сонця, то суми готуйте значно більші. Відпочинок біля Одеси коштуватиме в середньому 2500 грн. Дорожчим є табори Криму: за двотижневий відпочинок у Євпаторії доведеться викласти 2700 грн, за три тижні – понад 6000 грн. Відпочинок у таборах на західному узбережжі Криму потягне з вашого гаманця до 7000 грн. Як розповідають у турагенціях, забезпечувати доїзд дітей до таборів переважно повинні батьки, та якщо назбирується група, то ці питання вирішують турагенції.
Якщо ж ви готові відпустити свою дитину за кордон, то серед можливих варіантів – Словачинна. Відпочинок у їхньому таборі обійдеться у 300 євро. Ще одна пропозиція – Болгарія. Оператори пропонують відпочинок на 10, 13 чи 16 днів. За таке задоволення доведеться заплатити від 200 до 300 євро.
Під час літніх канікул діти можуть не тільки відпочити, але й вивчити, наприклад, англійську мову. Такий відпочинок з користю пропонують школи з вивчення іноземних мов. Свої табори вони влаштовують і в Карпатах, і в Криму. За їхніми пропозиціями, під час відпочинку для дітей проводять уроки вивчення іноземних мов, ігри та розваги іноземними мовами тощо. Такий відпочинок обійдеться від 4000 до 4500 грн.
Та, перш ніж пакувати валізи й купувати путівки, доведеться зібрати ще й медичні довідки про щеплення, захворювання тощо. Їх вимагають майже всі табори.