Зворотний десант

Факультет аеромобільних військ Академії Сухопутних військ, найімовірніше, переведуть зі Львова до Одеси

Факультет аеромобільних військ Академії Сухопутних військ, найімовірніше, переведуть зі Львова до Одеси

Президент України не виключає можливості переведення факультету аеромобільних військ Академії Сухопутних військ ім. Гетьмана П. Сагайдачного зі Львова до Одеси. Про це Віктор Янукович заявив у Львові, коментуючи ситуацію навколо звернення деяких представників громадськості й духовенства Одеси до керівництва держави про повернення у місто вищого військового навчального закладу, що готує фахівців для Сухопутних військ ЗСУ. При цьому глава держави сказав, що “ще не розглядав на офіційному рівні це питання, бо воно нині не є нагальним”.

Нагадаємо, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звернувся до Президента з проханням вирішити питання про повернення Інституту Сухопутних військ зі Львова до Одеси. 20 травня голова Одеської ОДА Едуард Матвійчук заявив, що до 1 вересня до Одеси повернеться Інститут сухопутних військ. Вже 25 травня Львівська облрада виступила на захист Академії Сухопутних військ у Львові. Безпосередньо голова Львівської ОДА Василь Горбаль виступив за збереження Академії Сухопутних військ у Львові і назвав провокаційним звернення митрополита.

Президент же, посилаючись на думки експертів, зауважив, що на Львівщині немає належних умов (зокрема кліматичних!) для підготовки вояків для аеромобільних військ. Мовляв, на півдні України – найкращі умови для підготовки таких фахівців. “Тому частина (Академії Сухопутних військ) – факультет, два факультети – повинні бути там і готуватися на відповідній базі”, – вважає Віктор Янукович.

Добре одне – Віктор Янукович визнав: що на переведення навчального закладу з Одеси до Львова вже витрачено багато коштів, а тому повернути все назад “неможливо і недоцільно”. Однак він назвав політичним рішення попередньої влади про перенесення військового вишу з Одеси до Львова.

Нагадаємо: 2005 р. Мін­оборони вирішило закрити Одеський інститут Сухопутних військ до 2007 р. і перевести його на базу Львівського військового інституту НУ “Львівська політехніка”. Нині Академія Сухопутних військ налічує чотири факультети – бойового застосування військ (це найбільший підрозділ), ракетних військ та артилерії, підготовки спеціалістів із забезпечення військ та аеромобільних військ…

Поки Президент говорить про потребу кращих умов для десантників, на сайті академії про аеромобільний факультет чорним по білому написано: “На факультеті створена сучасна навчально-матеріальна база, яка дозволяє на основі новітніх технологій здійснювати підготовку командного складу аеромобільних військ. Якісній підготовці майбутніх офіцерів першого і другого факультетів сприяє потужна польова база, яка забезпечує проведення спеціальних занять на повітрянодесантному комплексі, навчальних полях родів військ, тактичних полях, танкодромі, автодромі, директрисах танків і БМП, військовому стрільбищі…”. То хіба питання у матеріально-технічній базі?! Можливо, Президент користується застарілими даними або ж хтось навмисно вкладає йому у вуха те, щоб він схилився до розпорошування сил академії! А, можливо, ще під час президентської виборчої кампанії Янукович пообіцяв одеситам повернути інститут, а тепер, коли й так бракує коштів на українське військо, йому порадили ось таке компромісне рішення?

На жаль, керівництво академії утрималося від коментарів “Пошті” про цю ситуацію і порадило звернутися до прес-служби Міноборони. Але і там були вкрай лаконічні.

– Міністерство оборони жодних вказівок від Президента стосовно перенесення Академії Сухопутних військ зі Львова до Одеси не отримувало. Ми самостійно такі рішення не ухвалюємо… Наразі не маємо жодної інформації про роботу в Академії Сухопутних військ робочих інспекцій, груп чи якоїсь перевірки, – зазначив “Пошті” Ігор Халявінський, директор департаменту преси та інформації Міноборони України.

До речі, військові експерти припускають, що є всі підстави вважати, що одним із вагомих пунктів відставки начальника Генштабу-Головнокомандувача ЗСУ Івана Свиди (він подав рапорт 29 травня – “Пошта”) є і те, що виникла незгода з Президентом щодо ситуації навколо Академії Сухопутних військ. Експерти кажуть, що міністром оборони є військо-морський адмірал, а Іван Свида як генерал-піхотинець не може дозволити руйнувати те, що є якісним та напрацьованим роками, зокрема і на базі Академії Сухопутних військ.

Василь Горбаль,
голова Львівської ОДА:

– Звісно, Академію Сухопутних військ ім. П. Сагайдачного по живому ніхто не буде різати. Помилку, як з Одесою, ніхто не робитиме. Мова йде лише про те, що є певна база поблизу Одеси, яка готова... У Львові ж академія відбулася як така, яка має відповідну матеріально-технічну базу. Мав розмову з Президентом України про цей навчальний заклад. Також спілкувався з начальником академії Павлом Ткачуком. Зараз питання вивчається і триває процес обговорення. Підстав для побоювань немає, тому не варто цю тему політизувати.

Анатолій Гриценко,
голова комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони:

– Рішення, які приймає влада, мають бути логічними та обґрунтованими. Рішення ж про створення у Львові Академії Сухопутних військ було не імпульсивним, а виваженим. Тим паче, приймалося після детальної роботи двох урядових комісій. Першу очолив віце-прем’єр Табачник, другу – генерал Кузьмук. Після детального вивчення ситуації Кузьмук на засіданні Кабміну заявив: “Поки Одеса писала скарги і вимагала адміністративного рішення, Львів працював і створив усі умови для сучасного військового вишу. Я знімаю капелюха перед Львовом”. І саме уряд Януковича ухвалив остаточне рішення щодо Львова… З часу створення академії у Львові за всіма напрямками зроблено багато якісного, щоб армія мала професійних та досвідчених офіцерів. Нині ж з політичних чи релігійних міркувань робити спроби перенести факультет академії до Одеси, було б політиканським рішенням та неефективним використанням бюджетних коштів. Тому вважаю, що таке рішення ухвалювати не потрібно. Певен: краще бюджетні кошти спрямувати на розвиток армії та підйом бойової підготовки у війську.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4301 / 1.6MB / SQL:{query_count}