Фахівці запевняють: з року в рік в Україні більшає кількість охочих освоїти фах міксолога алкогольних напоїв , а головне – на таких фахівців є попит. Найстійкіший міф про коктейль – зранку від нього болить голова. Бармени квапляться його спростувати: по-перше, не слід за один вечір куштувати багато різних коктейлів, а, головне, пийте коктейль, збовтаний тільки професіоналом.
Доказом стрімкого зацікавлення коктейлями є утвердження в Україні флейрингу – виду мистецтва барменів, що передбачає клацання, обертання, балансування і маніпулювання пляшками, шейкером і обладнанням бару. Цьогоріч ця професія стала такою популярною, що для барменів вирішили організувати спеціальні змагання “PLANET Z-FLAIR OPEN”. Найкращі та найвправніші міксологи отримують визнання і призовий фонд. А звідси півкроку до запрошення на роботу у Лос-Анджелес – світову столицю барменів. Роботу в “місті ангелів” бармени вважають піком кар’єрного росту, але є й багато таких, які прагнуть працювати лише в Україні.
– Коктейль-культура в Україні досить молода, тому більшість людей приходять до бару таки напитися, а не випити чи культурно поспілкуватися. До прикладу, в Лондоні поширена практика публічних пабів, де збираються здебільшого журналісти. Вони приходять поспілкуватися і скуштувати улюблений напій. Ніхто не приходить, аби набратися, як чіп, у колі своїх колег. Важливо, аби люди не спивалися, а смакували напій. Адже коктейль – це смакова фарба, яка вибухає на язиці, – розповідає Сергій Кодацький, експерт руху барменів в Україні, засновник центру барменів “Planet Z”. – Будь-який американський дідусь чи бабуся знають, що таке коктейль “Мангеттен” і його складові. Ми обслуговували весілля Євгенії Тимошенко з Шоном. З його боку приїхали шотландці. Старші люди підходили до барної стійки і просили джин-тонік – це нас приємно вразило. Їхні знання складу напою сягали рівня бармена. Натомість з українського боку пили винятково шампанське ...
Нині бармени з усього світу працюють над створенням єдиного складу коктейлів, аби, куштуючи “Маргариту” у різних куточках Землі, ви відчували єдиний смак. Цікаво, що, укладаючи списки найпопулярніших напоїв, бармени натрапили на закономірність: кожен час породжує свій улюблений алкогольний інгредієнт. До прикладу, на початку ХХ століття схилялися до абсенту , у середині цього ж віку віддавали перевагу кальвадосу, а сьогодні улюбленого напою просто немає. Сучасний поціновувач алкоголю не вписується у жодні рамки…
– Професія бармена дуже важка, особливо для дівчини, – розповідає Олена Кадькаленко, бармен та бренд-менеджер фірми, що спеціалізується на лікерах для коктейлів. – Коли починається літній сезон, попитом користується “Мохіто”. Тому, коли випадає нічна літня зміна, то інколи на руках навіть мозолі. Уявіть собі, коли за одну ніч ти маєш у шейкері сотні разів прокрутити коктейль. Треба взяти лайм, покласти його у блендер, додати м’яту, цукор та інші компоненти. Потім усе розтовкти, залити ромом , закрити шейкер, збовтати, додати содову й елегантно подати. Якщо ти відданий своїй справі, то при цьому ти не кривишся від лайма чи того, що тужишся, коли це все розтираєш, а навпаки – ти усміхаєшся! Коли двісті разів так зробиш за одну ніч, то рук просто не відчуваєш…
Найпростіше бармени роблять мікси: ром-кола, віскі-кола, джин-тонік. Найважче робити коктейлі, у яких треба використовувати не тільки шейкер, який завжди під рукою, а й блендер та інші речі для розтирання. Для тих, хто прагне вдома приготувати коктейль, фахівці радять використовувати винятково якісні складники і чітко дотримуватися пропорції.