Українці задоволені владою, а опозиції радять об’єднатися

Більшість українців задоволена діяльністю влади. Водночас діяльністю опозиції українці не задоволені. Про це свідчить соціологічне опитування, яке провела соціологічна група “Рейтинг”.

Більшість українців задоволена діяльністю влади. Водночас діяльністю опозиції українці не задоволені. Про це свідчить соціологічне опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг".

Так, 41% опитаних задоволені діяльністю Президента Віктора Януковича, не задоволені - 21%, вважають, що наразі зарано давати оцінки - 32%.

36% опитаних українців задоволені діяльністю прем'єр-міністра Миколи Азарова, не задоволені - 24%, вважають, що поки зарано давати оцінки - 32%. Природно, що найбільше задоволених владою є серед українців півдня та Донбасу, а також сходу України. Це електорат чинної влади - прихильники Партії регіонів, КПУ, а також "Сильної України" Сергія Тігіпка та Блоку Литвина. Сергій Тігіпко виявився єдиним політиком, який має позитивний баланс підтримки в усіх регіонах.

Соціологи звертають увагу на те, що близько третини опитаних вважають, що ще зарано давати оцінки цим політикам. Зокрема, діяльність Віктора Януковича й Миколи Азарова поки що ніяк не оцінили близько чверті прихильників Партії регіонів. Як і 29% прихильників "Сильної України" поки що жодним чином не оцінили діяльність С.Тігіпка у владі.

Це, з одного боку, свідчить про певний "прихований" кредит довіри і потенціал росту позитивних оцінок, а з іншого - якщо політики не проявлять себе відповідним чином на ввірених їм посадах уже за кілька місяців, може відбутися ріст негативних оцінок.

Діяльністю В.Литвина на посаді голови ВРУ задоволені 31%, не задоволені - 38%, вважають, що поки зарано давати оцінки - 15%. 10% опитаних взагалі не бачать діяльності В.Литвина. Діяльністю спікера передусім задоволені на півдні та Донбасі. Крім власне прихильників Блоку Литвина, його діяльність позитивно оцінили прихильники Партії регіонів та КПУ.

А от із опозицією все складніше. Лише 18% респондентів позитивно оцінили діяльність Юлії Тимошенко, негативно - 54%. Діяльністю А.Яценюка в опозиції задоволені 19%, незадоволені - 40%. І зовсім невтішна соціологія для Віктора Ющенка - його діяльністю в опозиції задоволені лише 3%, незадоволені аж - 66%.

Найбільше діяльністю Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка задоволені в центрі, на півночі і заході з перевагою на користь лідера БЮТ. Разом з тим, діяльність Арсенія Яценюка більш позитивно оцінили у південно-східних регіонах.

Крім того, респонденти склали перелік першочергових завдань для влади. На першому місці боротьба з безробіттям (51%), далі йде підвищення заробітних плат (49%) та пенсій (40%), а також зменшення рівня корупції (38%). Отже, можна зробити висновок, що українців найбільше хвилює питання власного виживання і виживання своїх сімей.

Близько третини опитаних серед головних питань, які має вирішити влада, називають питання стабілізації цін, забезпечення стабільності гривні, підвищення рівня охорони здоров'я та підтримку сільського господарства. Близько чверті - підтримку промисловості,  доступне житло для громадян.  

А от щодо надміру "роздутого" політиками питання надання російській мові статусу другої державної, то лише 7% опитаних громадян України бачать це питання серед першочергових завдань влади.

Першочерговими завданнями для опозиції більшість бачить забезпечення конт­ролю виконання владою обіцянок (46%), недопущення погіршення рівня добробуту громадян (43%), забезпечення контролю використання владою бюджетних коштів (40%) та викриття фактів корупції у новій владі (38%).

Також близько чверті опитаних серед пріоритетних завдань опозиції бачать недопущення розколу країни, майже кожен п'ятий - відстоювання свободи слова, майже кожен десятий - захист бізнесу від тиску влади, захист української мови як єдиної державної та протидію узурпації влади.

До 10% опитаних серед таких завдань виділили об'єднання опозиції для ефективнішої протидії владі, збереження власних політичних команд та забезпечення ширших прав для опозиції.

Аналіз відповідей респондентів дає підстави стверджувати, що люди, виходячи з власних проблем і відчуттів, ставлять фактично ідентичні завдання і владі, і опозиції.

Соціологи групи "Рейтинг", підсумовуючи дослідження, роблять висновок, що більшість респондентів бачать роль влади й опозиції в країні як взаємопов'язаних інституцій, які підвищують ефективність діяльності один одного і у випадку виконання своїх функцій забезпечують головні на сьогодні пріоритети громадян: робота й добробут.

Опитування проводилося упродовж 16 - 24 травня 2010 року методом особистого формалізованого інтерв'ю у всіх областях України. Всього було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4104 / 1.58MB / SQL:{query_count}