Натуральні продукти нині і зі свічкою не знайдеш. Майже усі вони містять харчові добавки, які здоров'я не додають, а навпаки, деякі з них навіть можуть спровокувати серйозні захворювання.
Натуральні продукти нині і зі свічкою не знайдеш. Майже усі вони містять харчові добавки, які здоров'я не додають, а навпаки, деякі з них навіть можуть спровокувати серйозні захворювання.
Тож, купуючи продукти у магазинах, супермаркетах, на гуртівнях тощо, експерти радять спершу уважно прочитати маркування, щоб довідатись, що входить до складу даного продукту, і лише після того, як вирішите, що він безпечний, класти до свого кошика. І вирушаючи на закупи, візьміть із собою перелік найшкідливіших добавок, які наводимо нижче. Знайшовши цю добавку у маркуванні, краще покладіть продукт назад на полицю - нехай їх споживають ті, хто ці добавки у продукти харчування додає.
Ось список деяких найбільш сумнівних з медичної точки зору і шкідливих харчових добавок у повсякденних продуктах харчування: повідомляє "sunny118.etoya.com
(синій, червоний, зелений, жовтий);
Однією з найпоширеніших добавок у продуктах харчування є консервант, який може бути в різних формах.
Нітрит натрію - один з них, його додають у продукти не тільки для того, щоб зберегти їжу, але й додати кольору й аромату м'ясним продуктам, таким як бекон, шинка, сосиски, м'ясні закуски і копчена риба.
Бутилгідроксианізол (BHA) і бутилгідрокситолуол (BHT) - це також консерванти. Їх додають до таких продуктів, як хлібний злак, жувальна гумка, чипси, рослинна олія, для запобігання окисленню.
Пропілгалат також є антиокислювачем і додається у м'ясо, курячі кубики і жувальну ґумку. Всі ці консерванти пов'язують з раком.
Глютамат натрію може викликати мігрень та інші несприятливі наслідки.
Трансжири сьогодні виключені з більшості продуктів харчування, а дослідження показують, що саме вони спричиняють хвороби серця, інсульти, захворювання нирок. Ці недуги нині набули широкого поширення.
Аспартам - це штучний підсолоджувач, знайдений у продуктах під марками "NutraSweet" і "Equal", а також у дієтичних продуктах (низькокалорійні десерти, желе, питні суміші) і безалкогольних напоях. Ацесульфам калію є одним із нових штучних підсолоджувачів, використовується в безалкогольних напоях і деяких хлібобулочних виробах.
Багато харчових фарбників заборонено FDA, проте деякі з них і досі знаходять у продуктах, що вимагають специфічного кольору.
Олестра - найчастіше додають до чіпсів. Цей продукт перешкоджає поглинанню жиру травною системою. Харчові барвники були пов'язані з раком, а олестра блокує засвоєння організмом вітамінів і заважає нормальному функціонуванню травної системи.