Новорічний салют

Ну який Новий рік без феєрверків. Яскраві узори, які розтинають морозяне небо, додають особливої аури новорічній ночі. Замовити піротехніків, які організували б таке свято, задоволення не з дешевих - обійдеться приблизно у 1500 грн. Тож святкові салюти більшість громадян влаштовує самостійно. Але щоб свято не мало неприємних наслідків, спеціалісти радять уміло вибирати феєрверки.

Ну який Новий рік без феєрверків. Яскраві узори, які розтинають морозяне небо, додають особливої аури новорічній ночі. Замовити піротехніків, які організували б таке свято, задоволення не з дешевих - обійдеться приблизно у 1500 грн. Тож святкові салюти більшість громадян влаштовує самостійно. Але щоб свято не мало неприємних наслідків, спеціалісти радять уміло вибирати феєрверки.

Піротехнічні засоби варто купувати лише у спеціалізованих магазинах. "Перш ніж купити їх, попросіть у продавця ліцензію на продаж такої продукції, - каже піротехнік Ярослав Солодуха. Далі варто перевірити саму установку: на виробі має бути зазначена марка, назва та адреса виробника, штрих­код, ДСТУ, артикул, клас (для споживачів - ІІІ). Обов'язково повин­на бути інструкція до застосування, надрукована на упакуванні, а не на окремому папірці й наклеєна на пачці. Упаковка має бути цілісною, непошкодженою".

Важливим є і те, хто продає феєрверки: продавець зобов'язаний мати посвідчення для інструктажу. "Перш ніж продати такі вироби, продавець повинен проконсультувати покупця, поцікавитися, де людина буде їх використовувати. Якщо на подвір'ї між житловими будинками, має порадити одні феєрверки, якщо на відкритій території - інші, - говорить пан Ярослав. - Бо коли людина купить феєрверк, який стріляє на висоті 20 метрів, і вистрілить ним між 40метровим житловим будинком, то феєрверк засвітиться на висоті сьомого поверху перед вікнами мешканців будинку".

Феєрверки поділяють на нижній середній фігурний, середній парковий, які дозволені для продажу пересічним користувачам, і висотний професійний, який можуть використовувати тільки професіонали. Усі феєрверки, які потрапляють на український ринок, привозять із Китаю, але виготовляють їх на замовлення українських фірм. Є також українські, які виготовляють у м. Шостка, щоправда, їх небагато. Контрабандних феєрверків, за словами співрозмовника, зараз на ринку небагато, минулими роками їх було значно більше. У нас придбати у магазинах феєрверки можуть лише особи, яким виповнилося 18 років.

Аби новорічний салют приніс лише приємні емоції, ті, хто влаштовує його, мають дотримуватися всіх правил експлуатації: установка має міцно стояти на поверхні, для кращої фіксації його потрібно обкласти цеглою. Запалювати ґніт слід тільки збоку від поверхні заряду, обов'язково врахувавши напрям вітру, щоб установка не полетіла на вас чи інших людей. Запалювати феєрверки заборонено ближче ніж за 50 метрів від будинку й щонайменше за 30 м від людей. Якщо поблизу є АЗС, лікарні, то влаштувати салют можна не менше ніж за 100 м від них.

Коли сталося так, що після запалювання феєрверк не вистрілив, то в жодному разі не можна запалювати його вдруге. Якщо заряд не спрацював, підходити до нього можна не раніше ніж через 15 хв. У такому випадку, твердять спеціалісти, треба залити його водою й викликати спеціальну службу для утилізації установки.

Якщо ви хочете замовити професіоналів й влаштувати справжнє свято рідним і друзям, то обирайте тільки ті фірми, послугами яких вже користувалися знайомі й переконані у їхньому професіоналізмі. За словами Ярослава Солодухи, фірми, які організовують такі шоу, обов'язково повинні мати дозвіл на демонстрацію феєрверків від служби державного нагляду охорони праці. Тож, запросивши піротехніків, перевірте, чи мають вони ці документи, оскільки випадкових людей, які можуть пропонувати такі послуги, не бракує.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4946 / 1.56MB / SQL:{query_count}