Сам собі голова

Президент Росії отримав право ухвалювати рішення про використання армії за межами країни

Президент Росії отримав право ухвалювати рішення про використання армії за межами країни

Відповідні пропозиції Дмітрія Мєдвєдєва вчора підтримала Рада Федерації Росії. Тепер президентові не потрібно звертатися до Ради з кожного конкретного випадку використання збройних сил за межами Росії - солдати підуть в атаку за особистим наказом глави держави.

Нагадаємо, що 9 вересня Дмітрій Мєдвєдєв підписав Закон "Про внесення змін до Закону "Про оборону", що визначає порядок використання збройних сил РФ за кордоном. Документом передбачено, що збройні формування можуть оперативно використовуватися за межами Росії для розв'язання таких завдань: відбиття нападу на збройні сили РФ або інші війська, дислоковані за межами території Росії; відбиття або запобігання агресії проти іншої держави; захист громадян РФ за кордоном; боротьба з піратством і з метою забезпечення безпеки судноплавства. Погодьтеся, що під цей перелік можна підігнати ситуацію в будьякому куточку земної кулі. Проте нас, природно, найбільше цікавить куточок у Криму, де дислокований Чорноморський флот РФ. Власне кажучи, масова бійка в севастопольському пивбарі, коли місцеві парубки натовчуть пики двом десяткам п'яних російських матросів формально може спричинити появу в Криму роти десантників, які прибудуть для "захисту громадян РФ за кордоном". Воно, звичайно, приклад тупий, як кирзовий чобіт російського десантника, але з юридичної точки зору цілком вірогідний. Не думаю, що Росія в найближчому майбутньому зважиться на якісь силові дії проти України, але ж законодавче підґрунтя у Кремля вже є. По­перше, гарний засіб тиску на українське керівництво, подруге, а раптом дійсно якась капость трапиться?

Попри це, 23 жовтня міністр закордонних справ України Петро Порошенко після перемовин з російським колегою Сєргєєм Лавровим заявив, що роз'яснення МЗС РФ щодо закону про використання російської армії за кордоном повністю задовольнили Україну. Крім того, пан Порошенко "абсолютно відповідально задекларував, що Київ так само, як і Москва, не хоче перегляду базових угод щодо Чорноморського флоту".

А ще хотілося б нагадати, що у новій редакції Військової доктрини Росії будуть скориговані умови використання ядерної зброї при відбитті агресії із застосуванням звичайних засобів ураження не тільки у великомасштабній, а й у регіональній і навіть в локальній війні. "Крім того, у критичних для національної безпеки ситуаціях не виключають завдання зокрема попереджувального (превентивного) ядерного удару по агресору", - повідомив секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев. Він наголосив, що розділ Військової доктрини, що стосується можливості застосування ядерної зброї, "сформульовано в дусі збереження за Російською Федерацією статусу ядерної держави, здатної здійснити ядерне стримування потенційних противників від розв'язання агресії проти Росії та її союзників".

Як бачимо, Росія зробила все можливе, щоб юридично розв'язати собі руки для будьяких силових акцій проти інших держав. Ніхто не стверджує, що російські танки вже завтра валитимуть чиїсь прикордонні стовпи, однак у разі необхідності ООН не зможе дорікнути Кремлю - усі законодавчі процедури дотримані.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4981 / 1.55MB / SQL:{query_count}