Здорова усмішка

Зубну пасту, як і ліки, повинен підбирати стоматолог

Зубну пасту, як і ліки, повинен підбирати стоматолог

Стоматологи б'ють на сполох: рівень стоматологічних захворювань серед українців невпинно зростає. Поширення захворювань пародонту в Україні становить понад 80%. У Львівській області цифри також тривожні. Гінгівіт діагностують у 20 - 30% дітей віком
6 - 7 років. Стоматологи твердять, що причиною захворювань є низька культура й недотримання гігієни порожнини рота, неправильне харчування, погана екологія, неякісна вода тощо. У Західній Україні захворювання зубів також спричиняє фтор та йододефіцит.

Незважаючи на те, що ринок переповнений різними засобами для догляду за ротовою порожниною, більшість населення неправильно обирає їх і неправильно доглядає за зубами.

Дорослим і дітям - різні пасти

Зубні пасти поділяють на дитячі та для дорослих. Вони відрізняються складом, до того ж компоненти, які є у пасті для дорослих, можуть бути шкідливими для дітей. Так, вміст фтору у дитячій пасті повинен становити 250 - 500 ррm, а паста для дорослих містить 1000 - 1400 ррm, що для дитячих зубів шкідливо. Не можна використовувати для дітей пасти, які містять триклозан. Та й для дорослих цей компонент у великих кількостях - шкідливий, тому стоматологи не рекомендують використовувати пасту з цим складником постійно. Також є пасти для профілактики карієсу, для лікування запальних процесів.

"Усі пасти, які сьогодні є на ринку, - лікувальнопрофілактичні. Вони містять лікувальні компоненти, - розповіла професор, завідувач кафедри дитячої та профілактичної стоматології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького Ніна Смоляр під час "круглого столу" в рамках всеукраїнської освітньої програми "Дбаймо про здорові ясна", який відбувся у приміщенні обласної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ). - Такі пасти не можна обирати самостійно, оскільки компоненти, які вони містять, можуть бути шкідливими, спричинити розбалансування мікрофлори порожнини рота".

Безпечними вважають пасти, які містять рослинні компоненти. Зокрема, до таких належить паста "Пародонтакс", до складу якої входять лікувальні трави та гідрокарбонат натрію. Вона є ефективним засобом для профілактики та лікування захворювань ясен.

Не обирайте наосліп

Перед тим, як купити пасту, стоматологи рекомендують прочитати маркування, адже там повинно бути зазначено, що входить до складу і яке її призначення. Фахівці рекомендують купувати зубну пасту в аптеках або спеціалізованих магазинах. Варто звернути увагу на упаковку: вона повинна мати належний зовнішній вигляд, не бути пошкодженою. При виборі пасти важливу роль відіграє і ціна: якщо паста значно дешевша від іншої продукції, то не варто викидати гроші на таку покупку.

Стоматологи не рекомендують тривалий час користуватися однією пастою: коли використали один тюбик, купуйте продукцію іншої марки.

Незважаючи на потужну рекламну кампанію, яку провадять виробники зубних паст, наші громадяни не вміють правильно чистити зуби. Аби справді ефективно очистити зуби, щіткою потрібно попрацювати не 30 - 40 сек., як це робить більшість, а не менше двох хвилин. Спеціалісти рекомендують завжди починати чистити зуби в одному й тому ж місці й системно переміщатися від одного зуба до іншого; щітку розташовувати під кутом 45 градусів і покривати 1/2 поверхні зуба і 1/2 - ясен; чистити легкими рухами уздовж лінії ясен, намагатися чистити за однією схемою; не дряпати зуби, оскільки це може спричинити пошкодження емалі та ясен.

Бувають моменти, коли під руками немає зубної пасти і щітки, але це не означає, що слід відмовитися від чищення зубів. У таких випадках очистити зуби допоможуть яблуко чи морква, їх просто треба з'їсти. Дітям професор Смоляр рекомендує закінчувати трапезу не солодощами, а шматочком твердого сиру.

 

Довідка

До захворювань ясен (тканин пародонту) належить гінгівіт і пародонт. Це хронічні бактеріальні інфекції, що вражають ясна, зв'язку та кістку, які утримують зуб.

Гінгівіт - це початкова стадія захворювань тканини пародонту. Найпоширеніший симптом - кровотеча ясен.

Пародонтит розвивається, коли бактеріальний наліт поширюється нижче рівня ясен; на зубах нижче і вище лінії ясен з'являється зубний камінь. Формуються так звані "кишені", де накопичується інфекція. Захворювання пародонту негативно впливає на серцево­судинну, дихальну системи; посилює розвиток ускладнень у людей із цукровим діабетом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3317 / 1.57MB / SQL:{query_count}