У багатих – свої мурахи в голові

Найбагатшу жінку Європи хочуть оголосити психічно неврівноваженою

Найбагатшу жінку Європи хочуть оголосити психічно неврівноваженою

Онука засновника косметичної імперії "L'Oreal" попросила суд визнати свою матір психічно неврівноваженою й призначити їй опікуна. Причини занепокоєння 56літньої Франсуази Бетанкур­Меєр очевидні: вона хвилюється, що 87річна Ліліан Бетанкур розтринькає більшу частину сімейних статків. До речі, Ліліан Бетанкур, яка традиційно входить у сотню найбагатших людей світу за версією журналу "Forbes", дуже не любить спілкуватися із пресою та дуже рідко дає інтерв'ю. Так, за останні двадцять з гаком років вона відповідала на запитання журналістів усього два рази: в 1987му, коли велика стаття про неї з'явилася у французькому "Egoiste", і в грудні 2008го, коли погодилася зустрітися з репортерами тижневика "Figaro Magazine".

Одне з цих інтерв'ю зіграло у біографії Ліліан Бетанкур ключову роль: на зйомках для "Egoiste" більше 20 років тому спадкоємиця імперії "L'Oreal" познайомилася із ФрансуаМарі Баньє, фотографом, художником, романістом, драматургом, загалом украй обдарованою особистістю. Баньє створив фотопортрети багатьох знаменитостей: від Франсуази Саган до Джонні Деппа. Незабаром між Ліліан і ФрансуаМарі зав'язалася дружба, художник став частим гостем в апартаментах спадкоємиці в паризькому передмісті НеїСюр­Сен. Бетанкур на той момент було 65 років, а Баньє - 40.

Перші підозри у доньки Ліліан Франсуази з'явилися у 2006 році. А в 2007му помер Андре Бетанкур, у щасливому шлюбі з яким Ліліан прожила майже 57 років. Незабаром після того, як спадкоємиця овдовіла, слуги донесли її дочці про дивну розмову, потай підслухану ними. Ліліан Бетанкур обговорювала із ФрансуаМарі Баньє перспективу... всиновлення.

Звичайно, коли майже 90річна дама планує усиновити пана, який вже розміняв сьомий десяток, першою версією є те, що вона хоче зробити його своїм законним і незаперечним спадкоємцем. І цілком природно, що єдина рідна донька цієї дами починає хвилюватися за свою частку. Тим паче, що спадщина солідна. Компанії "L'Oreal Group" належить не тільки бренд "L'Oreal Paris", але й добрий десяток інших, відомих і не дуже: "Maybelline", "Redken", "Garnier", "Biotherme", "Lancome", "Vichy", "Helena Rubinstein". Доходи від продажу парфумерії "Ralph Lauren" і "Parfums Giorgio Armani" також надходять до "L'Oreal Group". Ліліан Бетанкур володіє майже 30 відсотками акцій компанії, за станом на 2009 рік її статки перевищували 13 мільярдів доларів. І Ліліан, і Франсуаза входять до ради директорів "L'Oreal".

Однак незабаром чутки про плани старенької щодо всиновлення фотографа були спростовані: і Ліліан, і ФрансуаМарі публічно їх заперечили. Тоді ж мати й донька перестали спілкуватися між собою.

Збентежена Франсуаза почала діяти - вона спробувала привернути увагу влади до того, що художник одержує від її матері дуже солідні суми. Дочка спадкоємиці заявила, що Баньє використовує її матір у власних цілях. На вимогу Бетанкур­Меєр було розпочате розслідування. Натомість Ліліан Бетанкур стверджує, що все, що було зроблено нею для Баньє (купівля його робіт, подарунки, великі суми готівкою, ремонт студії, страховка), - звичайне меценатство. Недарма в останньому інтерв'ю "Figaro Magazine" вона сказала, що "багатство - це можливості", і що той, хто дістає велику суму, повинен віддавати - без "підрахунків" і очікування "окупності інвестицій".

Про "окупність інвестицій" Ліліан Бетанкур і справді не думає. Наприкінці 2008 року стало відомо, що вона потрапила в число потерпілих від масштабної фінансової афери Бернарда Мейдоффа. Допоміг їй зробити це сумнівне капіталовкладення Тьєррі де ля Віллюше, той самий, котрий покінчив життя самогубством після викриття фінансової піраміди. Щоправда, сума, яку втратила спадкоємиця "L'Oreal", так і залишилася невідомою.

Ліліан Бетанкур не тільки вкладає гроші в сумнівні підприємства, але й займається добродійністю. Наприклад, вона є засновницею фонду "Bettencourt Schueller Foundation" (таку назву фонд дістав на честь Ежена Шулері, батька Ліліан і засновника компанії "L'Oreal"), який щорічно вручає премії молодим ученим.

Поки що Франсуазі Бе­танкурМеєр вдалося лише домогтися дозволу на те, щоб подати скаргу на ФрансуаМарі Баньє. Вона звинувачує його в шахрайстві. І Баньє, і Ліліан Бетанкур охоче співпрацюють зі слідством. Баньє визнав, що одержував від приятелькимільярдерки спонсорську допомогу. Сама вона представила слідчим медичні документи, які свідчать про її чудове здоров'я. Проте пройти незалежне обстеження пані категорично відмовляється. Проблема для Франсуази полягає в тому, що, за французьким законодавством, подавати до суду на шахрая може лише жертва. А вона, хоч і повинна успадкувати статки матері, не може вважатися жертвою, доки Ліліан жива й дієздатна.

Якщо суд визнає Ліліан Бетанкур психічно неврівноваженою, а Баньє - шахраєм, фотограф може сісти у в'язницю на три роки й заплатити солідний штраф.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5341 / 1.58MB / SQL:{query_count}