utclub.com.ua |
![]() |
Як і де полюбляють відпочивати народні обранці Львівщини "Пошта" вже з'ясовувала (№ 25 "Втекти подалі"). Тепер ми поцікавилися, де проведуть відпустки пересічні львів'яни.
"Пошта" навідалася до багатьох туристичних фірм, які організовують відпочинок і в Україні, і за кордоном. При виборі місця відпочинку, як повідомили працівники турфірм, визначальними є три чинники: ціна, сервіс та особисті вподобання. А вибирати є з чого - нині туристичний ринок має безліч пропозицій: від рідних Карпат, Криму до екзотичних країн таких, як Мексика, Таїланд, Об'єднані Арабські Емірати, Ізраїль тощо.
Цього року (торік також) більшість львів'ян віддала перевагу відпочинку за кордоном. Найпопулярнішими є курорти Туреччини, Чорногорії та Болгарії. Українців приваблюють там не лише чудові краєвиди, а й сервіс та ціни. За словами директора однієї з львівських туристичних фірм Алли Кузнєцової, рівень відпочинку на українському узбережжі Чорного моря щороку поліпшується, але й підвищуються ціни, тому нині дешевше їхати за кордон. Кількість охочих провести відпустку у Криму цього року значно зменшилась. Причина - техногенні катастрофи біля його узбережжя. "Люди, які все ж таки їдуть у Крим, обирають західний берег - Євпаторію, Миколаївку й відмовляються від Феодосії та Судака", - каже керівник туристичного відділу ще однієї львівської туристичної фірми Олена Дубінська.
Якщо говорити відверто, то український сервіс відштовхує людей. "У нас ще немає усвідомлення того, що турист приїхав витрачати гроші. У той же час у Туреччині пилинки здувають з приїжджих. Це їхні гроші, і турки зацікавлені у тому, щоб туристу в них сподобалося, аби він захотів приїхати туди ще раз", - поділилася менеджер Юля.
Вартість відпочинку у Туреччині, Чорногорії та Болгарії майже однакова. "Путівка на турецький курорт, до якої входить проживання, триразове харчування у системі "все включено" та авіапереліт обійдеться у 5 тисяч гривень, Крим коштуватиме стільки ж, але без вартості на проїзд", - розповіла Олена Дубінська. "Загальна сума на добу за відпочинок з сім'ї - двоє дорослих і одна дитина - з харчуванням у системі "все включено" у тризірковому готелі в Туреччині - близько 200 доларів. Тоді як у Криму для сім'ї з трьох осіб з дворазовим харчуванням ця сума становитиме не менше 250 доларів", - додала Юля. Львів'яни обирають Туреччину, Чорногорію та Болгарію ще й тому, що з цими країнами не існує особливих візових проблем. Якщо у Чорногорію летіти літаком, то віза не потрібна оскільки ця країна має безвізовий режим. Така ж ситуація і з Туреччиною, візу відкривають прямо в аеропорту.
"Пошта" з'ясувала, що чимало львів'ян облюбували й порівняно нові маршрути відпочинку й замовляють вояжі до Мексики, Ізраїлю. "Багато туристичних фірм нині займаються організацією паломницьких турів до Ізраїлю та відпочинку на Мертвому морі, - ділиться інформацією менеджер Юля. - Новою для львів'ян та мешканців області також є Хорватія. Але ця країна, на відмінну від Чорногорії, пропонує відпочинок у готелях, тому ціни там вищі".
До вартості стандартної путівки за кордон належить проїзд в обидва боки, трансфер (зустріч в аеропорту, автобус до готелю, від готелю до аеропорту. - "Пошта"), проживання у готелі обраної категорії, харчування за певною схемою, страховку. До путівок у країни Шенгенської зони додається ще й вартість консульського збору - 35 євро, які не повертаються, якщо візу не відкрили. Вартість путівки в одну і ту ж країну коливається, вона залежить і від того, летить клієнт до місця відпочинку чи їде автобусом, хоче жити у чотиризірковому готелі чи приватному секторі, харчуватися за системою "все включено" чи мати дворазове харчування тощо. Скажімо, харчування двічі на добу в Чорногорії протягом 10 днів коштує 80 євро. "За кордоном практикують відпочинок без харчування, а в Україні такого немає. Звісно, є пансіонати, які передбачають приготування їжі самостійно, але українські курорти все ж зацікавлені, щоб туристи харчувалися на базах, оскільки це додатковий заробіток", - пояснює Олена Дубінська. Харчування за системою "ВВ" (все включено. - "Пошта") найчастіше обирають сім'ї з дітьми.
Звісно, напрошувалося запитання: яку суму потрібно зібрати львів'янину з середнім рівнем доходів, аби відпочити у пік відпускного сезону - липні-серпні? "Найдешевша путівка в Україні коштуватиме приблизно 1800-2000 грн (скажімо, морський курорт "Затока" в Одеській області), а за кордоном - від 500 доларів (тризірковий готель у Туреччині)", - розповідає Олена Дубінська.
Ті, хто їздив відпочивати минулого року, можуть здивуватися, бо ціни тоді були меншими. Але відпочинок цього року подорожчав як в Україні, так і за кордоном у середньому на 20-30 %, бо ціни на пальне зросли у всьому світі. Та й продукти харчування подорожчали не лише в Україні.
За нашими підрахунками, на літній вояж доведеться витрати мінімум 500 доларів. Межі, відповідно, немає. Невеличке опитування, яке "Пошта" провела серед львів'ян, показало: більшість людей готові витратити на літню відпустку в середньому 500-800 доларів.
Приємного відпочинку!