Маленькі модники

Дитячі магазини та ринки давно поповнили асортимент зимовим одягом та взуттям. Розмаїття фасонів, кольорів, розмірів задовольнить вимоги найвибагливішого клієнта. Але спеціалісти управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області радять, купуючи дитячий одяг, звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, але й на якість виробу. І варто бути доволі скрупульозним, бо неякісного одягу, особливо на ринках, доволі багато.

Дитячі магазини та ринки давно поповнили асортимент зимовим одягом та взуттям. Розмаїття фасонів, кольорів, розмірів задовольнить вимоги найвибагливішого клієнта. Але спеціалісти управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області радять, купуючи дитячий одяг, звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, але й на якість виробу. І варто бути доволі скрупульозним, бо неякісного одягу, особливо на ринках, доволі багато.

Шубку чи куртку,
які дитині не підходять, можна обміняти

Найчастіше неякісний дитячий одяг та взуття продають на стихійних, невлаштованих ринках. "В одного продавця на Привокзальному ринку забракували 155 одиниць неякісного дитячого одягу, - розповідає Леся Бобеляк, заступник начальника відділу контролю непродовольчих товарів управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області. - Речі мали криві шви, незакріплені кінці ниток, неправильний підгин. Зокрема, були дитячі комбінезони з дефектами виробництва (неправильне з'єднання деталей, перекоси тощо). Одяг не відповідав вимогам нормативних документів, і не було документів, які засвідчували б якість та безпеку. Брак виявили переважно у речах китайського виробництва".

Купуючи дитячі речі, зокрема пухові куртки, комбінезони, інший верхній дитячий одяг, Леся Володимирівна радить поцікавитися, чи є у продавця висновок санітарно­епідеміологічної експертизи, який є обов'язковим для таких товарів. Маркування на виробах повинно бути українською мовою. Варто звірити, чи на маркуванні та документах зазначено одного виробника. Прочитайте, які матеріали використано для виготовлення одягу, який пух у середині куртки. Найкраще обирати речі з наповненням із гусячого пера. Аби пух не спадав, куртки чи комбінезони мають бути відповідно прострочені.

Перед тим, як купити річ, її треба розкласти, перевірити, чи однаково пришиті парні деталі - рукави, штанини, як закріплені кишені, застібки; перевірити замочки, чи добре вони застібаються, чи не зачіпають підкладки куртки чи хутра. Перевірте і підкладку. Найкраще, коли вона з натуральної тканини, бо штучна може посипатися.

Коли купуєте дублянки яскравих кольорів, перевірте, чи вони не пускають фарбу. Для цього з виворітного боку потріть сухою бавовняною хустинкою. Якщо на ній залишаться сліди фарби, то такий виріб точно пускатиме фарбу. Слід також перевірити, чи не вилазить ворс, навіть коли продавець запевняє, що все гаразд.

Зимовий верхній дитячий одяг має визначений термін гарантій - зимовий сезон (1жовтня - 1 квітня). Якщо упродовж цього періоду ви виявили дефекти виробництва у виробі, то підприємець чи продавець, у якого ви придбали річ, має усунути недоліки, обміняти річ або повернути гроші.

Коли купили синові чи доньці курточку, але вона не підходить, наприклад, замала чи завелика, чи з якихось інших причин, то покупець має право упродовж 14 днів, не враховуючи дня покупки, обміняти товар. Це стосується тільки виробів належної якості (без дефектів виробництва). Але одяг повинен мати всі етикетки і, звісно, не бути ношеним. Ця норма стосується всього дитячого одягу, окрім білизни. І покупець мусить пред'явити чек, що придбав виріб саме у цьому магазині чи у цього продавця.

Щоб ніжкам
було комфортно

Купуючи взуття для дітей, особливо маленьких, батьки найчастіше віддають перевагу взуттю зі замінника, адже воно дешевше, а змінювати його доводиться щосезону. Але спеціалісти не рекомендують купувати зимове взуття зі синтетичним верхом, оскільки його можна носити тільки при визначених температурах. Так, наприклад, за температури, нижчої ніж 10 - 25 градусів морозу, таке взуття носити не можна. Не варто одягати лаковане взуття, якщо на вулиці мінус п'ять - поверхня швидко потріскає. Особливо слід ретельно перевірити хутряну підкладку зимового взуття. Краще, щоб вона була з великих шматків, бо підкладка, зшита з маленьких кусків, незручна для дитячих ніжок. Дитяче взуття обов'язково повинно мати сертифікат відповідності, який підтверджує якість та безпеку товарів. До дитячого взуття діють такі ж вимоги, як і до одягу. Гарантія на взуття - осінньозимовий сезон. Якщо взуття належної якості вам не підходить, маєте право упродовж 14 днів його обміняти.

"За цей рік до управління надійшла одна скарга на дитяче взуття, яке придбали у м. Бориславі, - розповідає Леся Володимирівна. - Воно було незручне, слизьке, мало грубі рубці, дитина не могла ходити. За таке взуття покупцеві повернули гроші, а підприємця оштрафували".

 

 

Мовою цифр

За 9 місяців 2009 року працівники управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області перевірили 3384 одиниці швейнотрикотажних дитячих виробів. Зняли з продажу 2184. Забракували як неякісні 382, без маркування було 1682, не мали супровідної документації щодо якості та безпеки 1302 одиниці. Також спеціалісти перевірили 1209 пар дитячого взуття. З продажу знято 488 пар. Вимогам щодо якості не відповідали 143, без маркування було 317, не мали документів, які гарантують якість та безпеку - 421.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4142 / 1.59MB / SQL:{query_count}