Важко відтворити смак часу, ще важче відтворити його дух. Проте, якщо вам таки заманеться повернутися на століття назад, то машина часу не обов'язкова, варто просто завітати у ресторан "Купол" дорогою на Цитадель "у верхів'ях" вулиці Чайковського.
Важко відтворити смак часу, ще важче відтворити його дух. Проте, якщо вам таки заманеться повернутися на століття назад, то машина часу не обов'язкова, варто просто завітати у ресторан "Купол" дорогою на Цитадель "у верхів'ях" вулиці Чайковського.
Закладу пішов уже другий десяток літ, і його вже точно можна вважати однією з найдавніших культових кнайп сьогодення у Львові. Двокімнатна таверна виглядає подомашньому: коричнева м'якість шпалер, старомодні гардинні фіранки, сотні розмаїтих свічників... Стіни ж усіяні давніми чорнобілими світлинами. Усі знімки, листівки, нотатки, афіші датуються початком XX, і сам заклад до дрібниць декорований духом того ж часу. На стінах висять аплікації з виделок, ножів та мережива, обережно зрізаного чи то з жіночих манжетів, чи зі скатертин. Усі речі доповнюють записи німецькою чи російською мовами, сенс яких, щоправда, міг загубитися в далекому минулому. У такій квартирі можна було б знімати епізод з "Майстра і Маргарити". А позаяк заклад розташований на пагорбі, то ще легше уявити, як з котрогось вікна у сутінках, густо намастившись часкремом, випурхне Маргарита. Час від часу навіть деренчить раритетний телефон - незмінний атрибут того часу.
Містичності закладу додає запах воску від свічок на підвіконні та шинквасі. На жаль, його дещо псує ароматзрадник кухонних випарів, викликаючи асоціації з радянським "общепітом". Вочевидь, новітнім технологіям сюди зась. Контрастує із загальними настроями й музика, бо якщо ремікси на "U2" цілком гожі для вуха, то саундтрек до стрічки "Реквієм за мрією" - останнє, що хочеться чути під час жвавої розмови з друзями.
Серед круглих столів є навіть свій мінімузей, на ньому щільно розташовані експонатиоднолітки світлин: заржавілий фотоапарат, сифон, пенсне та томик Шиллера мовою оригіналу з атласною стрічкою замість закладки. Перелік страв у меню трохи нагадує кулінарний асортимент моєї бабці. Після бульйону чи борщу ви не зойкатимете від захоплення: страви в міру смачні, але без претензії на екзотику. Є тут і вишукані класичні страви з м'яса: свинина на кісточці з журавлиним соусом і смаженою картоплею, свинина тушкована в яблучному соку з картоплею пюре, зрази з яловичини. Можна влаштувати й рибний день, до уваги пропонують дорадо, форель та лосось. Для вегетаріанців приготують броколі, голубці та крокети з гречки під грибним соусом. Алкогольна карта, як то кажуть, не бідна й не багата. Вермути , вино , пиво й горілка в асортименті.
Шкода, що сучасне меню не містить порції уважності для офіціантів. Позаяк плями на скатертині навряд чи є окрасою навіть у кнайпіквартирі початку минулого сторіччя. А покладений на таку скатерку без серветки столовий прибор однозначно не є шедевром гігієни. Колоти ж пальці об скельця розбитих бокалів, що лишилися після чвар, а може, й просто від незграбності попередніх завсідників, щонайменше малоприємно. Історія знає тільки один приклад, коли проколений палець був доброю вісткою - коли мама Білосніжки на білому полотні уздріла образ своєї майбутньої доньки. Проте, на жаль, люди вже давно не довіряють байкам, тож краще перестрахуватися й витрусити скатертину.
До слова, в теплу пору року приємно посидіти на літній терасі "Купола", яка також облаштована тогочасними предметами побуту. Впадає в око величезний скляний бутель, вщерть наповнений дерев'яними корками. Окрім двох кімнат, ресторан має ще й окремий бенкетний зал з величезним торшером та кріслами. Ці предмети створюють ілюзію того, що тут колись таки умостяться для читання у теплому кашне.
Середній чек після посиденьок удвох обійдеться у сотню гривень.