Президент Світового конґресу українців Аскольд Лозинський заявив, що в новій резолюції ООН щодо Голодомору 1932-1933 років радше за все не буде згадки про геноцид українського народу. В інтерв'ю BBC у Лондоні пан Лозинський пояснив це неготовністю парламентів багатьох країн ухвалити відповідні резолюції.
Тим часом у неділю акція "Незгасима свічка", яка уже відбулася у кількох країнах, розпочала свій шлях Європою з Лондона. До листопада свічку мають пронести 33-ма країнами світу. П'ятнадцять країн вже відгукнулися на заклик України, визнавши Голодомор актом геноциду, інші наразі не визначилися. Категоричну позицію у тому питанні має лише Росія, Державна дума якої у квітні відгукнулася на українське звернення заявою про відсутність свідчень етнічного спрямування Голодомору.
Минулого тижня британський часопис "Таймс" писав про потребу визнання однієї з найбільших катастроф ХХ століття навіть незважаючи на ризик погіршення взаємин Заходу з Кремлем. "Визнання того, що голод був спрямований за національною ознакою - це питання історичної правди", - пише "Таймс".
Крім того, президент Світового конґресу українців Аскольд Лозинський сказав BBC, що Британія разом зі США, Німеччиною та Росією належить до країн, які наразі не готові визнати Голодомор актом геноциду. А відтак, зі слів пана Лозинського, і нова резолюція ООН щодо Голодомору, яку мають ухвалити на Генеральній асамблеї ООН у вересні, радше за все, не міститиме згадки про геноцид.
"Британія та інші країни не готові під цим підписатися. Але буде згадка про вшанування пам'яті жертв Голодомору, буде вказано, що це був Голодомор, що це був штучно нав'язаний злочин проти людства, - вважає пан Лозинський. - Це політична кон'юнктура, яка пов'язана дуже часто з Росією. Але у майбутньому світ таки прийде до усвідомлення, що це було намагання, знищити український народ".