Навчальнореабілітаційний центр "Джерело" просить фінансової допомоги
"Якщо реабілітаційний центр не буде працювати, наші діти не матимуть куди їхати, - заявила мама Наталя, син якої вже вісім років відвідує центр. - Наші діти з радістю сюди приїжджають, вони тут можуть спілкуватися з ровесниками, розвиватися. Їм тут подобається. Якщо здорові дітки можуть вибирати, у який садок ходити, то наші такого вибору не мають. Люди приїжджають з інших міст, аби водити дітей сюди". Але батьки не можуть спокійно спати, оскільки постійно є загроза, що через брак фінансування центр можуть закрити.
На базі "Джерела" вже два роки працює Львівський міський центр реабілітації (ЛМЦР). "Джерело" як благодійна установа функціонує за кошти спонсорів, а ось міський центр реабілітації мав би існувати за кошти міського бюджету. Сьогодні у центрі проходить реабілітацію 140 дітей, частина з яких відвідує "Джерело", а частина міський центр реабілітації. Аби два заклади функціонували і дітки могли проходити повноцінну реабілітацію, за підрахунками керівництва, потрібно понад два мільйони гривень. Основні витрати - оплата комунальних послуг, харчування і транспортні видатки. Значну частину витрат і міського реабілітаційного центру, і "Джерела" оплачують з благодійних внесків, тобто майже півтора сотні дітей залежать від спонсорів. "За 9 місяців цього року за комунальні послуги "Джерело" заплатило 126 тисяч, а за кошти бюджету - майже 19 тис. На утримання автомашин, запасні частини та ремонт понад 50 тис. грн витратили з коштів "Джерела", з міського бюджету не дали ні копійки. На харчування дітей - майже 45 тис. грн йде з фонду "Джерела" і половина суми з міського бюджету, - говорить директор "Джерела" Мирослав Николаєв. - Усі автобуси у нас імпортні, їхній ремонт дуже дорогий. А якщо не буде автобусів, не буде чим привезти дітей до центру й вони сидітимуть удома в чотирьох стінах".
Торік керівництво центру просило з бюджету один мільйон 461 тис. грн, фактично використали - 1 082,7 тис грн, оскільки ще не було введено в експлуатацію всі приміщення, зокрема кухню, й діти не мали змоги там харчуватися. У 2009 році, як повідомив директор, кухню ввели в експлуатацію й на харчування потребують 350 тис. грн. Окрім того, значно зросли витрати на комунальні послуги, збільшився штат працівників. Тож тепер Львівський міський центр реабілітації просить суму вдвічі більшу - 2 млн 640 тис. грн. "Якби центр працював на повну потужність, сюди могли б приїжджати 250 дітей, а це кожна четверта дитина у Львові, хвора на ДЦП", - говорить директор.
Володимир Оверко, голова депутатської комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту Львівської міської ради, запевнив, що комісія підтримує центр і зробить все, аби допомогти з фінансуванням. "У місті є дуже багато проблем. Але даємо гарантію, що зробимо все, аби гроші були", - наголосив пан Оверко.