Східна Європа: двадцять років після комунізму

У неділю, 25 жовтня, у Львові розпочинається конференція "За нашу і вашу свободу: для нашого спільного майбутнього" за участю провідних інтелектуалів, істориків, політологів, журналістів країн Східної Європи. Триватиме захід до 27 жовтня.

У неділю, 25 жовтня, у Львові розпочинається конференція "За нашу і вашу свободу: для нашого спільного майбутнього" за участю провідних інтелектуалів, істориків, політологів, журналістів країн Східної Європи. Триватиме захід до 27 жовтня.

Організатор заходу - Товариство Лева спільно з українськими та міжнародними партнерами. До участі в конференції запрошені провідні інтелектуали, політологи, історики, науковці, журналісти, громадські діячі з Польщі, Росії, Білорусі, Чехії, Литви, Грузії, Молдови, Словаччини, Естонії, Великобританії, Німеччини, зокрема - Вітаутас Ландсбергіс, Станіслав Шушкевич, Саймон Х'юз, Іван Драч, Борис Тарасюк, Ростислав Семків, Микола Рябчук, Іван Малкович, Віталій Портніков, Євген Захаров, Євген Бистрицький, Богуміла Бердиховська та інші. Захід розпочнеться о 16 годині 25 жовтня в актовому залі Львівської політехніки з відеопривітань Вацлава Гавела та Збігнєва Бжезінського.

Як змінилася Східна Європа через двадцять років після падіння Берлінського муру? Що прискорило демократичні процеси в одних країнах східноєвропейського регіону і сповільнило їх в інших? Хто несе основну відповідальність за поразки і перемоги першого посткомуністичного двадцятиліття? Чому процеси декомунізації успішно відбулися в одних суспільних групах і навіть не розпочалися в інших? Саме ці питання є провідними на конференції.

- Ця конференція була задумана для створення міжкультурного і міжкомунікаційного простору, через який еліта тих країн, які досягли суттєвого рівня демократизації, могла б передати свій досвід державам, де подібні процеси тільки розпочинаються. На наш погляд, дуже важливо збагнути, чому після розвалу Радянського Союзу одні країни, такі як Словаччина, Польща, вже увійшли до Європейського Союзу, а Росія, Білорусь і Молдова - ні, - наголосив Андрій Кирчів, співорганізатор конференції під час брифінгу.

- Особливість нашого заходу полягає в тому, що саме тут, в Україні, ми пропонуємо унікальну можливість діалогу між представниками того зрілого сформованого покоління, яке двадцять років тому ініціювало перші демократичні зміни і молодими лідерами, які аналогічні речі реалізовуватимуть наступні десятиліття. Якщо двадцять років тому європейським "моторчиком" для інших країн була Польща, то сьогодні цю лідерську роль бере на себе Україна, - вважає Андрій Нечипорук, голова Товариства Лева.

Основною ціллю конференції є також заохочення до процесів демократизації молодого покоління Росії, Білорусі та країн Середньої Азії.

У рамках програми конференції також презентуватимуть унікальну фотовиставку, присвячену пам'яті визвольних рухів в Україні та в інших країнах упродовж останніх двадцяти років. Відкриття - 24 жовтня, о 14 годині. Світлини та публікації експонуватимуть перед головним входом у Ратушу та в "Дзизі".

Окрім світлин, на виставці будуть представлені матеріали з різних ЗМІ та відкритих архівів СБУ, зібрань Вахтанга Кіпіані, Товариства Лева, Студентського братства, а також самвидавні публікації, які вийшли в Україні у 1986 - 1991 рр. і пов'язані з подіями, що відбувались за її межами.

У неділю ввечері відбудеться концерт за участю лауреатів першого Оберегу Олександра Смика і лауреата першої Рути Едуарда Драча. Час і місце проведення - готель "Дністер", неділя, 25 жовтня, 20.00.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4484 / 1.56MB / SQL:{query_count}