Вартових революції поменшало

Іран звинувачує у теракті проти генералів Пакистан та США

Іран звинувачує у теракті проти генералів Пакистан та США

У неділю в містечку СістанБалучистані в південносхідній частині Ірану 29 людей загинули і десятки поранено в результаті теракту, скоєного смертником. Серед жертв - принаймні шестеро офіцерів та два генерали суперелітного Корпусу вартових ісламської революції, включаючи заступника командувача сухопутних сил Корпусу.

За даними напівофіційної іранської інформагенції IRNA, відповідальність за напад узяло на себе сунітське угруповання "Джундалла", яке очолює повстанський рух мусульман­сунітів, що становлять меншість в Ірані. Тим часом офіційний Тегеран склав власний список підозрюваних. Перший у ньому - Пакистан. "Ми поінформовані про те, що агенти спецслужб Пакистану спів­працюють з тими, хто стоїть за цією терористичною вилазкою", - заявив президент Ірану Магмуд Агмадінежад. Він закликав уряд Пакистану "не зволікати з арештом цих злочинців". За словами Агмадінежада, Іран має законне право вимагати від свого сусіда "видачі небезпечних терористів".

Своєю чергою, Ісламабад, як і можна було очікувати, відкинув усі звинувачення. Представник пакистанського МЗС Абдул Басіт заявив, що деде, а на території його батьківщини керівників "Джундалли" немає.

Наступними в списку йдуть Сполучені Штати та Великобританія. Спікер іранського парламенту Алі Ларіджані вважає, що "метою терористів, вочевидь, була дестабілізація ситуації у провінції Систан і Белуджистан". "Ми вважаємо, що ця терористична атака - результат дій США", - наголосив Ларіджані. Погоджується з ним і керівництво Корпусу вартових ісламської революції, яке заявило. що теракт був скоєний "за підтримки великого Сатани - Америки і його прибічника - Британії".

Прес­секретар британського МЗС відмовився коментувати звинувачення Ірану, виступивши із заявою, яка засуджує тероризм загалом. Таку ж ноту оприлюднив і представник Держдепартаменту США Іан Келлі. Зрозуміло, що повідомлення про причетність до події США, пан Келлі назвав "абсолютно не правильним".

Варто зауважити, що розташована біля кордону з Пакистаном провінція Систан і Белуджистан населена переважно представниками народності белуджі, які сповідують сунітську гілку мусульманства і давно перебувають в опозиції до центральної влади, представленої в основному шиїтами. Отже, вибух ще раз підтвердив напруженість відносин між панівними шиїтами і збіднілою сунітською меншістю південного сходу країни.

Оглядач телемережі новин "FoxNews" Ніл Кавуто зауважує, що останніми роками угруповання "Джундалла" провело у південносхідному регіоні Ірану низку диверсій та терактів, скерованих проти іранського уряду, а також проти Корпусу вартових ісламської революції. Суніти небезпідставно звинувачують Корпус у систематичних переслідуваннях релігійної меншини та репресіях проти її лідерів.

Тим часом іранська тема доволі не очікувано опинилася в центрі уваги німецьких засобів масової інформації. Заступник керівника гамбурзького відділення Федерального відомства з охорони конституції (БНД) Манфред Мурк звинуватив іранські спецслужби у залякуванні дисидентів, які втекли до Німеччини від режиму Магмуда Агмадінежада. За даними німецької контррозвідки, іранські агенти намагаються встановити особи тих іранців, які активно протестують проти політики офіційного Тегерана, щоб потім репресувати їхніх родичів в Ірані.

Зауважимо, що ще у 1980х роках, задовго до перемоги на президентських виборах, Магмуд Агмадінежад служив у бригаді спеціального призначення Корпусу вартових ісламської революції. За деякими даними, він брав особисту участь в операціях зі знищення іранських опозиціонерів за кордоном, навіть у підготовці замаху на британського письменника Салмана Рушді, якого засудили до смерті за книгу "Сатанинські вірші", що паплюжать пророка Могаммеда.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4812 / 1.56MB / SQL:{query_count}