У вівторок, 13 жовтня, у стінах філософськобогословського факультету Українського католицького університету, що на Хуторівці, 35, відбулася презентація роботи Унівської групи під назвою "Львів 2025".
У вівторок, 13 жовтня, у стінах філософськобогословського факультету Українського католицького університету, що на Хуторівці, 35, відбулася презентація роботи Унівської групи під назвою "Львів 2025".
Зокрема, унівці власним коштом профінансували соціологічні дослідження, які продемонстрували, якими цінностями живуть сьогодні львів'яни і яким вони бачать своє місто через 1015 років.
Ціллю концепції перебудови Львова до 2025 року, на думку інтелектуалів, є створення таких умов, при яких талановиті молоді львів'яни залишалися та самореалізовувалися б у рідному місті. Що може стати пріоритетом? На думку інтелектуалів, освіта, яка, крім своїх основних функцій, могла б також стати і живильним джерелом бізнесу.
На думку Оксани Форостини, однієї з учасників Унівської групи, має "панувати культ безперервної освіти і її реалізації".
- Львів має стати містом обміну знаннями, осередком знаних наукових шкіл та унікальних спеціальностей (наприклад, школа реставрації ікон в УКУ), - вважає вона.
Ярослав Грицак, доктор історичних наук, професор Львівського національного університету ім. І. Франка наголосив на необхідності автономії університетів, в результаті якої сам університет перетвориться на науководослідницький центр, а це відкриє можливість розвитку на міжнародному рівні.
Сформувалася також концепція бачення образу самого львів'янина. Унівці наголосили, що львів'яни2025 - це громадяни міста, які мають більше обов'язків, порівняно із мешканцями багатьох інших міст, житимуть локально, але діятимуть глобально, довірятимуть інституціям. Вони отримуватимуть високоякісні послуги (в т.ч. освіту) і матимуть можливість реалізуватися у рідному місті. Унівська група роздумувала також над тим, як зберегти у Львові це населення, яке зараз тут проживає.
"Самі ми не можемо реалізувати проект, бо не маємо таких ресурсів, - пояснює Ярослав Грицак. - Ми готуємо такий якісний продукт, за реалізацію якого люди б змагалися. Це може бути міська рада, політична сила чи навіть одна особа, яка претендує на позицію мера".
Зараз унівці працюють над розробленням змін в інших галузях, зокрема, у сфері охорони здоров'я, екології, релігії, енергоощадних ресурсів.
Довідка
Унівська група - неформальне середовище львівських та довколальвівських інтелектуалів, об'єднаних ідеєю створення довготермінової стратегії для Львова. Група є позапартійним та позабізнесовим самофінансованим об'єднанням. До неї увійшли провідні науковці, підприємці та фахівці із різних сфер. Членами Унівської групи можуть стати ті, хто своїми знаннями, керуючись доброю волею, готовий допомогти у створенні стратегії для Львова, має добре ім'я у своїй професійній сфері, з повагою ставиться до інших членів групи, готовий жертвувати своїм часом для спільної справи, вірить у відкритий світ та цінність інакшості. Унівська група не має керівника.