Папа Римський канонізував уродженця України

Вихідця з Волині Зигмунта Фелінського та ще чотирьох осіб канонізував Папа Римський Бенедикт XVI. Разом з архієпископом Зигмунтом Фелінським до лику святих зараховані французька черниця Жанна Жуган і чернець Даміан де Вестер, фламандець, який відомий у світі як "апостол прокажених".

Вихідця з Волині Зигмунта Фелінського та ще чотирьох осіб канонізував Папа Римський Бенедикт XVI. Разом з архієпископом Зигмунтом Фелінським до лику святих зараховані французька черниця Жанна Жуган і чернець Даміан де Вестер, фламандець, який відомий у світі як "апостол прокажених".

Канонізація відбулася на площі Петра у Ватикані. На церемонію канонізації приїхали і високопосадовці тих країн, де жили святі. Зокрема, прем'єри Франції, Іспанії та Польщі, а також монарша родина Бельгії.

Характерно, своїм святим Зигмунта Фелінського вважають одночасно українці, поляки та росіяни. Він народився у 1822 році на Волині в дворянській сім'ї, закінчив з відзнакою математичний факультет Московського університету, СанктПетербурзьку духовну семінарію. У 1855 році був висвячений на священика і служив у парафії святої Катерини Олександрійської на Невському проспекті. У 1857 році майбутній єпископ заснував жіночу чернечу конгрегацію францисканок Сім'ї Марії.

Як повідомили в СанктПетербурзькій католицькій парафії святої Катерини Олександрійської, з 73х років життя майже 30 років кандидат на прославлення провів у Росії.

У 1862 році Папа Римський Пій IX призначив Зигмунта Фелінського архієпископом Варшавським. Через півтора року після придушення чергового польського повстання царська влада заслали його в Ярославль на 20 років. Після закінчення заслання у 1883 році архієпископу було заборонено повертатися до Варшави, і той осів у Галичині. Фелінський помер у Кракові 17 вересня 1895. Нині його тіло перебуває в одній з крипт Варшавського кафедрального собору.

 Архієпископ Зигмунт Фелінський увійшов у історію, як взірець людини із непохитним сумлінням і героїчними чеснотами. Ось його слова: "Не мав жодної претензії щодо того, щоб стати державним діячем; єдиною моєю амбіцією було завжди залишатися в правді, морально бути як прозорий брильянт, а можливо, і чистим, як брильянт. Не кажу, що мені це вдалося при великих особистих злиднях, але таким був мій ідеал, моя мрія, а в практичному застосуванні цього принципу можу лише запевнити, що ніколи не грав комедії і нічого не вчинив із­за розрахунку, а завжди йшов за тим, що вважав правдою або обов'язком".

Суб'єктивний погляд

Митрополит Мечислав Мокшицький,
глава Львівської архідієцезії Римо­католицької церкви

Зигмунт Щенсни Фелінський своєю працею сприяв духовному об'єднанню кількох народів. І те, що своїм святим Фелінського вважають і поляки, і українці, і росіяни, тільки об'єднує і зміцнює нашу Церкву. Через кожного беатифікованого і канонізованого наша Церква стає святішою. Ми маємо надію, що нам таки вдасться повернути серце Римо­католицької церкви у Львові, храм Стрітення Господнього, який до Другої світової війни належав до архідієцезії, а сьогодні є парафіяльною святинею Грекокатолицької церкви. Глава УГКЦ Любомир Гузар обіцяв повернути храм Римо­католицькій церкві ще у 2002 році. Варто зауважити, що місцева влада повернула 23 храми церквам східного обряду і жодного Римо­католицькій церкві. Ми не претендуємо на повернення всіх храмів, але хоча б один варто було повернути.

  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4026 / 1.57MB / SQL:{query_count}