Крадуть не тільки у нас

У Британії засудили чиновника за 156 фунтів, а прем'єр Італії придумує скандальні закони

У Британії засудили чиновника за 156 фунтів, а прем'єр Італії придумує скандальні закони

Вестмінстерський суд Лондона визнав колишнього віцемера столиці Ієна Климента винним у розтраті державних коштів і засудив його до трьох місяців ув'язнення та ста годин громадських робіт. Скандал розгорівся у листопаді минулого року, коли заступник мера столиці тричі розраховувався в ресторанах службовою кредитною карткою. Збитки, яких Климент завдав Британії, сягнули аж 156 фунтів стерлінгів.

Підсудний визнав свою вину не одразу. Спочатку він намагався переконати суд, що витрачав державні кошти лише в службових цілях, обідаючи в ресторанах з діловими партнерами мерії. Однак слідство довело протилежне. Як виявилося, віцемер за бюджетні кошти харчувався зі своєю коханкою та якоюсь невідомою працівницею пресслужби (можливо, це одна і та сама людина).

Корупційна тема в центрі уваги і в сонячній Італії. Прем'єр­міністр країни Сільвіо Берлусконі ухвалив закон, який забороняє переслідувати високопосадовців за кримінальні правопорушення. Тепер недалекоглядний політик може за це поплатитися. Якщо Конституційний суд країни визнає цей закон неконституційним, прем'єр­міністра Італії можуть звинуватити в хабарництві, тиску на депутатів і порушенні податкового законодавства. Рішення ухвалять до кінця цього тижня. Наразі відомо, що троє суддів виступили за збереження закону, один пропонує його переглянути і ще 11 поки що утрималися.

Нагадаємо, що скандального Берлусконі закликали піти у відставку ще після того як мас­медіа опублікували його телефонну розмову з "дівчиною за викликом" Патрицією Д'Аддаріо. Красуня запевняла, що надавала керманичу держави сексуальні послуги. Проте Берлусконі не тільки цього не визнав, а й у вересні на пресконференції з іспанським колегою Хосе Луїсом Сапатеро назвав себе найкращим главою уряду в історії країни: "Я щиро вірю в те, що є найкращим прем'єр­міністром Італії за всю її 150літню історію - з моменту об'єднання в 1861 році".

Нагадаємо, що особисте життя Сільвіо Берлусконі опинилось у центрі уваги громадськості після того, як у травні прем'єр побував на дні народження 18літньої моделі Ноемі Летиції. Чутки про бурхливе сексуальне життя з молоденькими дівчатами, які, зрештою, спровокував сам прем'єр, змусили його дружину Вероніку Ларіо, з якою Берлусконі прожив 19 років, подати заяву на розлучення. Італійський прем'єр незадоволений надмірною увагою до себе журналістів. Він подав у суд на ті газети, які поширили подробиці його інтимного життя. Нещодавно він заявив, що в італійських мас­медіа розвелось "дуже багато мерзотників". "Мерзотниками" прем'єр називає тих журналістів, які незалежні і не бояться його критикувати. Хоча Італія належить до демократичних країн, зі свободою слова там не усе так просто. Прем'єру належить найбільша в країні приватна медіа­компанія "Mediaset", також він контролює мережу державних телеканалів RAI.

Четвертого жовтня у Римі відбулася акція на захист вільної преси, учасники якої звинувачували Берлусконі в намаганні придушити свободу слова. Прем'єр у звичній манері назвав мітинг провокацією. Тепер усі чекають на рішення Конституційного суду, адже більшість італійців вважають Берлусконі хабарником та розпусником, недостойним обіймати найвищу в державі посаду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0743 / 1.56MB / SQL:{query_count}