Чи безпечний дитячий світ?

Вирушаючи на ринок чи у магазин за товарами для дітей, все­таки частіше купуємо те, що дешевше, (на жаль, економічна ситуація для багатьох родин не залишає іншого виходу) чи те, що хочуть діти. Але будьякі товари, й особливо дитячі, насамперед повинні бути якісними та безпечними.

Вирушаючи на ринок чи у магазин за товарами для дітей, все­таки частіше купуємо те, що дешевше, (на жаль, економічна ситуація для багатьох родин не залишає іншого виходу) чи те, що хочуть діти. Але будьякі товари, й особливо дитячі, насамперед повинні бути якісними та безпечними. Значна частина дитячих товарів підлягає обов'язковій сертифікації. До таких товарів належить дитяча білизна та взуття, панчішно­шкарпеткові вироби, іграшки, велосипеди, дитячі візочки. Споживач має право вимагати від продавця документи, що підтверджують якість та безпечність товару: сертифікат, гігієнічний висновок про безпечність товару (вони не замінюють одне одного). У них має бути зазначено саме той виріб чи група виробів, фірма­виробник, для кого та хто видав документ, термін його дії.

Меблі - зі запахом деревини

"Дитячі меблі повинні бути міцними, щоб під час використання не зламалися і не травмували дитину. Для фарбування меблів не повинні використовувати звичайну емаль, а покриття на основі порошкових полімерів, яке гарантує меблям високу стійкість і тривалий термін експлуатації", - розповідає Оксана Кечур, головний спеціаліст управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області.

Для виробництва меблів повинні використовувати сировину, яка має низький ступінь виділення шкідливих речовин. Перед придбанням меблів слід пересвідчитися, що в них немає гострих кутів, а також гвинтів, гайок, які виступають і можуть травмувати дитину. Важливим показником є запах. Якщо запах не має нічого спільного з деревом, є неприємним і хімічним, такі меблі ліпше не купувати. У якісних меблях розраховані фізіологічні вигини сидінь та спинок стільців. Дитячі меблі обов'язково повинні мати гігієнічний висновок.

Транспорт для малечі

Вибираючи дитячий візочок, спеціалісти рекомендують зважати на те, де найчастіше його будуть використовувати. Якщо це місто, можна купувати візок на невеликих маневрених колесах. Коли більше гулятимете по ґрунтовій, нерівній дорозі, то краще купувати візок з більшими колесами. "Спинка візка повинна розкладатися горизонтально, щоб добре підтримувати спину дитини. Обов'язковими є ремені безпеки, які фіксують положення малюка" , - говорить Оксана Дмитрівна. Добре, коли візочок обладнаний відбивачами світла, це необхідно при вечірніх прогулянках.

Ще у магазині спробуйте самостійно скласти та розкласти візок, поїздити ним.

Як наголошує О. Кечур, дитячі візки та велосипеди підлягають обов'язковій сертифікації. Отже, поцікавтеся, чи продавець має такі документи.

Дитячі транспортні засоби повинні перевіряти на безпеку: системи управління, гальм, гострих кутів, ймовірність перекидання під час маневрів. Окрім того, дитячий велосипед чи автомобіль потрібно вибирати відповідно до віку малюка, бо неправильне сидіння може спровокувати сколіоз.

Через неякісну постіль голова
болить

Купуючи постільну білизну для дітей, звісно, варто надавати перевагу натуральним матеріалам. Найкорисніша постіль з бавовни, льону чи шовку. Постільна білизна з хімічних волокон та ниток може спричиняти хронічні алергії, нежить, астматичні напади, шкірні захворювання, зокрема й екзему, головні болі. Оксана Кечур радить, вибираючи постільну білизну для дітей, звернути увагу на маркування. У ньому має бути зазначено найменування виробника, його торговий знак, адреса, телефон, назва продукції, її комплектність, розміри, сировинний склад, умови експлуатації та догляду, дата виготовлення.

"Проте маркування не завжди є достовірним. Часті випадки, коли на товарі написано "бавовна" , а це виявляється 100% синтетикою. Такий матеріал не "дихає" і електризується, а для дітей до трьох років будьякі синтетичні тканини є небезпечними", - говорить спеціаліст управління. Матеріал повинен бути м'яким, приємним на дотик, не спричиняти подразнення, без запаху фарби, хімії чи плісняви. Комфортність сну залежить навіть від кольору постільної білизни. Якісна тканина однаково яскрава з обох боків і майже не втрачає кольору від прання. Натуральні тканини менш яскраві, ніж синтетичні. Зверніть увагу на якість швів, як оброблені краї виробу, отвори в наволочках та підковдрах тощо. Нову білизну перед першим використанням слід обов'язково випрати. Перед покупкою попросіть у продавця гігієнічний висновок. На відміну від білизни та взуття, дитяча постіль не входить до "Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні" .

Іграшки
для немовлят -
в індивідуальній упаковці

Варто дуже ретельно обирати дитячі забавки, адже такі речі малеча часто бере до рота, гризе, а це небезпечно для здоров'я малюка. Недоліками набивних виробів є неміцні шви та кріплення дрібних деталей (очка, носики тощо), вміст у набивці шкідливих домішок та збудників хвороб (ртуть, миш'як, свинець, туберкульозна паличка, стафіло та стрептококи).

Ознакою ймовірної небезпеки є також неприємний (хімічний) чи "солодкий" запах від іграшки, особливо, якщо вона пофарбована у яскраві кольори. Особливої уваги потребують забавки, які купують для немовлят і діток до трьох років. Усі іграшки для них обов'язково повинні мати індивідуальне упакування.

Найбезпечніше купувати подарунки в спеціалізованих магазині чи відділі супермаркету. М'які іграшки вбирають усі запахи і шкідливі речовини, тож не варто купувати їх у кіосках чи розкладках поблизу автодоріг або на вокзалах з рук, особливо, якщо вони не упаковані належним чином. Не можна брати для дитини іграшкузразок, якy продавці виставляють на прилавок без упаковки, - мікробів на ній купа! У будьякому пункті продажу дитячих товарів ви маєте право ознайомитися із сертифікатом відповідності виробу та з висновками санітарно­епідеміологічної експертизи.

Жодної синтетики!

Як повідомила Оксана Кечур, санітарні правила обмежують відсоток додавань синтетичної нитки у дитячий одяг. Наприклад, у панчішно­шкарпеткові вироби для розмірів менше 16го вкладення поліефірних ниток не допускається. Що стосується виробів для новонароджених, дітей ясельного та дошкільного віку, то вони мусять бути на 100% з натуральної сировини, без додавань, однак і ці вимоги найчастіше порушують. Щоб шви на дитячих колготках не травмували дітям пальчики, товщини шва, згідно з нормою, має бути не більше 1,25 мм.

Верхній дитячий одяг (сукні, сорочки, костюмчики, светри, тощо) потребують певного догляду, особливо коли там є синтетичні волокна. Це певні умови прання та прасування, пом'якшувальні або жорсткі засоби обробки. Все це необхідно вказувати хоча б символами, але часто в реалізації трапляюся вироби, які не містять таких відомостей.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4679 / 1.61MB / SQL:{query_count}