Останній день Паданга

Кількість загиблих у результаті землетрусів в Індонезії обчислюється тисячами осіб

Кількість загиблих у результаті землетрусів в Індонезії обчислюється тисячами осіб

Два потужні землетруси, які індонезійський острів Суматра пережив упродовж однієї доби, зруйнували тисячі будівель, зрівнявши із землею друге за величиною місто країни Паданг.

Перший землетрус потужністю 7,6 бала за шкалою Ріхтера стався у західній частині Індонезії поблизу острова Суматра в середу, 30 вересня. Епіцентр землетрусу був на відстані 74 кілометри від прибережного Паданга на глибині 71 кілометр. Підземні поштовхи завдали неабияких збитків усьому узбережжю, однак найбільше постраждав власне Паданг. Землетрус знищив приблизно 75 відсотків будівель у місті. Близько 500 споруд просто провалилися під землю, знищено десятки мостів, зруйновано міжнародний аеропорт. Численні пожежі, що виникали внаслідок падіння будинків, гасила вода, що розтікалась вулицями із пошкоджених труб.

Коливання земної поверхні було відчутно також за сотні кілометрів від епіцентру землетрусу. Так, у Сінгапурі та малайзійській столиці КуалаЛумпурі евакуювали людей із висотних офісних будівель. Жителі Джакарти, столиці Індонезії, що розташована за 940 кілометрів від Паданга, теж відчули поштовхи.

А вранці 1 жовтня Суматра пережила другий 7бальний землетрус. За словами очевидців, у Падангу землю трусило так, що людям на вулицях доводилось присідати, щоб не впасти. Багато мешканців, злякавшись цунамі та нових руйнувань, просто втекли з міста.

Уже у перший день катастрофи міністерство охорони здоров'я Індонезії повідомило про загибель 500 осіб. Проте кількість загиблих постійно збільшується. На момент підготовки цього матеріалу до друку було відомо про понад 1200 жертв. Крім того, рятувальники наголошували, що під завалами залишалося кілька тисяч нещасних.

Міністр соціального забезпечення Індонезії Абурізаль Бакрі заявив, що руйнування, яких зазнала Суматра, можна порівняти із наслідками землетрусу на острові Ява 2006 року. Тоді загинуло близько шести тисяч людей та постраждали 150 тисяч будівель.

Приголомшений мер Паданга звернувся до співвітчизників та міжнародної спільноти по допомогу: "В нас величезна кількість жертв... Бракує питної води, немає електрики та засобів зв'язку. Нам дійсно потрібна допомога! Ми закликаємо усіх людей приїхати у Паданг, щоб допомогти витягувати тіла з­під уламків та надавати першу допомогу пораненим" .

Влада Індонезії уже створила спеціальну комісію, що ліквідовуватиме наслідки катастрофи. На допомогу потерпілим скеровано військово­транспортні літаки із предметами першої необхідності, наметами, ковдрами та ліками. Міжнародна спільнота також зголосилась допомогти. Австралійський Червоний хрест заявив, що готовий надати всю необхідну допомогу в ліквідації наслідків стихійного лиха, адже, за даними місцевого міністерства закордонних справ, під завалами може перебувати понад сотню австралійських туристів, яких Суматра приваблює як прекрасне місце для відпочинку та занять серфінгом.

Варто зауважити, що землетруси в Індонезії не є дивиною, адже ця острівна країна розташована у сейсмічно активній зоні планети та є частиною так званого тихоокеанського вогняного кільця. Щороку сейсмологи реєструють тут близько семи тисяч землетрусів потужністю понад чотири бали за шкалою Ріхтера. Один із найпотужніших землетрусів у світовій історії викликав виверження вулкана Кракатау 26 серпня 1883 року. Тоді на узбережжях Яви та Суматри було повністю зруйновано 295 населених пунктів, загинуло понад 36 тисяч осіб. У новітні часи країна також не раз переживала сильні підземні поштовхи. 28 березня 2005 року внаслідок землетрусу на острові Ніас загинуло 1,3 тисячі людей, 27 травня 2006 року землетрус на острові Ява забрав життя шести тисяч мешканців, 17 липня того ж року від спричиненого поштовхами морського дна цунамі загинуло 650 осіб, а 120 досі вважають зниклими безвісти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6721 / 1.57MB / SQL:{query_count}