Згідно з новим законопроектом, який попередньо ухвалила нижня палата французького парламенту, відтепер завантаження з Інтернету піратської продукції загрожуватиме від'єднанням від глобальної мережі та штрафом до 300 тисяч євро. В такий спосіб уряд Франції хоче підтримати музичну та кіноіндустрію.
"Подібний законопроект є необхідним. Інтернет треба регулювати, - вважає директор французького національного видавництва звукозаписів Давід ЕльСаєх. - Музична індустрія вже кілька років перебуває у глибокій кризі. За останні кілька років ми втратили майже половину прибутків. Користувачі повинні нести за це відповідальність".
Зазначимо, що французів не одразу каратимуть за нелегальне завантаження піратських файлів. Для початку користувачеві надішлють офіційне попередження на електронну пошту. Якщо це не подіє - попередження вже надійде йому звичайною поштою за адресою проживання. І тільки якщо й тоді користувач не схаменеться, державні структури можуть від'єднати його від Інтернету чи виписати штраф.
У квітні цього року президент Франції Ніколя Саркозі вже ініціював розгляд подібного закону, проте Конституційна рада країни тоді виступила категорично проти. Критики подібних обмежень прав користувачів та опозиція і зараз сподіваються успішно опротестувати законопроект у Конституційному суді. Також незадоволені перспективою втрати своїх користувачів й інтернетпровайдери, які тепер змушені будуть відслідковувати увесь трафік своїх клієнтів та передавати потрібні дані у спеціально створену організацію HADOPI (High authority for copyright protection and dissemination of works on the Internet - вища інстанція захисту авторських прав і розповсюдження матеріалів в Інтернеті).
Зауважимо, що подібну політику щодо піратського контенту провадить і британський уряд. На Альбіоні так само вважають цілком прийнятним відключати користувачів від Інтернету за порушення авторських прав і вже розробляють технічну базу для реалізації подібних ініціатив. Однак далеко не всі задоволені таким розвитком подій. Скажімо, Джим Кіллок, представник організації "Відкриті права" ("Open Rights Group"), вважає ці заходи надто екстремальними: "Рівень інтернетпіратства знижується, тому що виробники контенту нарешті почали розробляти зручні системи, за котрих користувачі можуть придбати файли законним чином (наприклад, Itunes від Apple - сервіс, у якому можна легально завантажувати музику за певну плату - "Пошта"). Ці сервіси набагато зручніші, аніж піратські файлообмінники".
Представники британського провайдера "Talk Talk" також вважають, що пряма заборона користувачам вільно завантажувати файли є помилковою, і зазначають, що для боротьби з піратством варто лише вказувати користувачам на легальні альтернативи файлообмінників. "Відключення підозрюваних у піратстві є неефективним заходом. Переконаним у своїй правоті прихильникам вільного файлообміну неважко приховати свої приватні дані і те, чим вони займаються", - пояснюють в "Talk Talk".
Першою ластівкою тотальної боротьби з порушенням авторських прав в Інтернеті став судовий позов проти найбільшого піратського торенттрекеру "The Pirate Bay", кількість користувачів якого налічувала понад три мільйони осіб. 17 квітня цього року він закінчився перемогою правовласників - авторів сайта засудили на один рік ув'язнення та зобов'язали сплатити штраф у розмірі 3,6 мільйона доларів. Проте щодо цього рішення досі тривають суперечки. "Закони про авторські права написані більше як сто років тому, - пояснює директор "Pirate Bay" Ендрю Робінзон. - Тому, відповідно, вони не можуть бути актуальними в сучасному світі з комп'ютерами та Всесвітньою мережею. Всі закони засновані на тому принципі, що ліцензійна продукція розповсюджується з комерційною метою. Обмін файлами - це абсолютно інша практика. Люди міняються тільки тому, що хочуть поділитись якимись елементами культури".
Проти відключення користувачів від Інтернету також висловились популярні представники музичної індустрії, зокрема, "Pink Floyd", "Radiohead" та "Blur". Отож, головними прихильниками подібних жорстких заходів залишаються лише великі корпорації, які не хочуть втрачати своїх надприбутків.