Тест для “залізної фрау”

Завтра вранці на всій території Німеччини відкриються виборчі дільниці. Одночасно зі складом нового парламенту (бундестагу), мешканці двох регіонів - Бранденбургу та Шлезвіг-­Гольштейну - обиратимуть ще й земельні законодавчі збори - ландтаги.

Завтра вранці на всій території Німеччини відкриються виборчі дільниці. Одночасно зі складом нового парламенту (бундестагу), мешканці двох регіонів - Бранденбургу та Шлезвіг­-Гольштейну - обиратимуть ще й земельні законодавчі збори - ландтаги.

Участь у виборчих перегонах взяли 29 партій, право голосу мають 62,2 млн виборців. На 598 депутатських мандатів претендують 2079 кандидатів. Найпотужнішими гравцями традиційно є Соціалдемократична партія (СДПН), Християнсько­демократичний союз, який очолює чинний канцлер Ангела Меркель. Цьогоріч ХДС виступає у блоці з баварською партією Християнсько­соціальний союз (ХСС).

Вибори до бундестагу коштуватимуть німецькому бюджетові 67 мільйонів євро.

Крім них, до боротьби за місця у федеральному законодавчому органі долучилися Вільна демократична партія, ліві та "зелені". Решті партій, за підсумками останніх опитувань, тамтешні виборці можуть віддати усього 5 відсотків голосів.

Партія чи блок, які здобудуть перемогу, формуватимуть уряд. У Німеччині, зазвичай, жодній із політичних сил не вдається завоювати симпатій абсолютної більшості населення, тому тут шукають компромісів і створюють коаліції. Наразі, до неділі, у ФРН править "велика коаліція" ХДС/ХСС і СДПН. Ангела Меркель, відповідно, очолює уряд, а політик від соціалдемократів ФранкВальтер Штаймаєр є віцеканцлером і міністром закордонних справ. Цьогоріч ситуація не змінилася: від ХДС/ХСС кандидує фрау Меркель, від СДПН - гер Штайнмаєр.

Для німецьких політологів вибори2009 не містять особливої інтриги. Єдине запитання у тому, чи залишиться "залізна фрау" канцлером, чи їй доведеться помінятися ролями зі своїм опонентом­союзником Штайнмаєром. Однак результати соціологів відкидають і такий варіант змін. Наразі за ХДС/ХСС готові проголосувати 36% німців, у той час як за соціалдемократів - усього 26%.

Однак Ангела Меркель має рідкісний шанс позбутися потреби СДПН під час формування уряду. Бо нинішню коаліцію християнських демократів із соціалдемократами можна вважати радше винятком із правила.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4862 / 1.54MB / SQL:{query_count}