Працьовита дружина керівника податкової

Надія Зінкевич, директор автомобільних компаній, про сімейну підтримку, лідерагурмана, синаекономіста та улюблену роботу

Надія Зінкевич, директор автомобільних компаній, про сімейну підтримку, лідерагурмана, синаекономіста та улюблену роботу

Ця ділова львів'янка вельми любить свою роботу (звісно, автомобілі) й приділяє їй чимало часу, але, як годиться справжній жінці, на перше місце ставить родину. Вважає, що у житті їй все вдалося. Називає себе оптимісткою. Щаслива, що вона, чоловік та син здорові. Вона працює в бізнесі, він - на державній службі. Як керівник двох компаній, маючи у підпорядкуванні майже три сотні підлеглих (це чоловічі колективи), каже, що у їх сім'ї лідером є чоловік. Як дружина, тішиться за його кар'єрний ріст. Як мама, пишається сином Дмитром та його вихованням.

Про обох із теплотою та любов'ю говорить: "Мої хлопці..." Навесні 2010 року відоме подружжя святкуватиме срібне весілля. Спілкуємося з Надією Зінкевич, керівником двох автомобільних компаній міста, дружиною головного податківця Львівщини Костянтина Зінкевича.

Скоро срібне весілля

- У березні 2010 року виповниться 25 років, як ми побралися. Одружувалися через кохання. У нас не було ані матеріальних, ані інших засад. Колись це було цілком інакше, аніж часом зараз... Вийшла заміж за викладача поліграфічного технікуму. Наш син Дмитро, якому у грудні виповниться 24 роки, виріс у гуртожитку. Квартиру отримали, коли він пішов до школи. Навчався у СШ №28. Добре знає німецьку. Шкодую, що він у нас один, як і те, що зараз не з нами. Син працює у Києві. Дмитро сам вибрав такий шлях, аби не казали, що тато і мама влаштували. Він закінчив університет "Львівська політехніка", отримавши диплом економіста. Навчається в аспірантурі. У столиці вже другий рік працює у Держказначействі України.

- Пані Надіє, як виховували з чоловіком сина?

- У старих традиціях. Дмитро не захоплюється нічними дискотеками, у нього немає цинічного ставлення до життя, він дуже добрий хлопець.

- Матеріальна забезпеченість батьків не псувала сина? Ви його розпестили?

- Ні. У нього немає автомобіля. Коли приїздить до Львова, часом даю свою машину, але не татову. Тато вважає: хочеш авто - зароби, візьми у кредит... Син у столиці винаймає квартиру. Дмитро вміє за собою попрати, поприбирати. Він у нас цілком самостійний хлопець. - Хто є лідером у родині Зінкевичів?

- Костянтин (сміється). Хоча я все життя борюся (сміється). Так одразу вирішили, що у сім'ї чоловік є головним. За гороскопом він Лев. Його треба любити, обожнювати. - ...А хто більш емоційний?

- Чоловік. Він висловить емоції, я їх вислухаю. - Часто доводиться йти на компроміси?

- Так. Незважаючи на те, що на роботі я мало йду на компроміси, вдома, напевне, швидше поступаюся я. - Як для себе розумієте фразу "мудра жінка"?

- Та, яка вміє пробачати. У мене в інституті одна викладачка говорила, хоча тоді я цього не розуміла: "Хлопці ростуть, але не дорослішають". Всі чоловіки глибоко у душі діти. Ті, що не гралися машинками у дитинстві, бавляться потім. Тому жінка на якісь чоловічі справи не має звертати уваги. Як­от, на полювання. Звичайно, у важливих родинних питаннях, спільного життя, фінансів, треба вміти відстояти свою точку зору. Звісно, бути врівноваженою та спокійною. Не розумію жінок, які влаштовують істерики. Думаю, що мудра жінка ніколи не доводить до трагічних домашніх скандалів, до того, щоб не розмовляти один із одним. Єдине, про що дійсно шкодую у своєму подружньому житті, що не народила більше дітей. Думаю, що у нас із татом будуть внуки (сміється)...

Про комфорт та сімейну підтримку

- На Вашу думку, що потрібно жінці, аби у житті їй було комфортно?

- Сім'я та здорові діти! Певна, що жінка має працювати. Робота для мене важлива, але родина на першому місці. Хоча я дуже багато часу на роботі... З 08.00 і до 20.00. Працюю і в суботу, їжджу у відрядження. І так багато років поспіль. Коли працювала викладачем на кафедрі нарисної геометрії у Львівській політехніці, тоді більше часу приділяла чоловікові та дитині. У 1998 р. пішла у бізнес. Розпочала з орендованого приміщення і представництва "АвтоЗАЗДеу". Почала реалізовувати автомобілі ЗАЗ - "Славута", "Таврія", "Ланоси". Це були перші авто запорізького заводу у Львові... Тепер маємо великий комплекс, який сама, без нічиєї допомоги, збудувала на кредитах. Два роки тому ми перейшли в корпорацію "УкрАВТО" і я підписала з ними контракт як директор.

- Тобто, це не Ваш приватний бізнес?

- Ні. Я найнята особа. Власне корпорації "УкрАВТО" належать два наші підприємства - "Галичина­авто" та "Радарсервіс". Я генеральний директор цього об'єднання. - А приватний бізнес у родини Зінкевичів є?

- Ні. - Якщо повернутися до Вашої роботи, то, напевне, про автомобілі знаєте все?

- Зрештою, це і моя спеціальність - я інженермеханік. Працюю за спеціальністю. З мого потоку за спеціальністю працюють лише двоє (!) осіб, решта займаються аптеками, будівельними матеріалами, шоу­бізнесом тощо. Велике щастя, коли можеш собі дозволити займатися роботою, яку любиш! Людина має бути на своєму місці і робити справу добре.

- На Вашу думку, щоб жінці досягти успіху, поруч із нею має бути чоловік, чи вона впорається й сама?

- Кожна жінка інша. Але, щоб жінці досягти успіху, їй потрібно працювати вдвічі більше, ніж чоловікові. Особливо у тій сфері, де чоловіки вважають себе королями. А таких сфер в Україні більшість. Зрештою, дуже важливо, коли є сімейна підтримка. У мене є така підтримка, і у чоловіка також. Ми завжди були єдиним цілим. Поза тим, так заведено вдома, що ніколи не говоримо про роботу. Так склалося замолоду, що кожен займався своєю справою.

- Ви - у бізнесі, відтак, є платником податків, чоловік - в обласній ДПА. Не дискутуєте на тему податків? Люди бізнесу досить часто нарікають на податкові навантаження, податківців зокрема.

- Стараємося не дискутувати, конфліктів немає. Скажу непопулярну фразу для бізнесменів: кожне підприємство може сплачувати податки або думати, як цього уникнути. На щастя, працюю в "УкрАВТО", де Таріел Васадзе каже: для нас справа гонору сплатити державі податки. Якщо підприємство збиткове, директор уже не працює. На Львівщині багато підприємств, які спеціально, щоб не платити, показують себе збитковими.

- Яке кредо Надії Зінкевич у роботі?

- Працювати так, щоб не було соромно за зроблену роботу і щоб залишився слід. Вчила студентів, що має бути таке автомобільне підприємство. Я його збудувала. Теорія не розходиться з практикою.

- ...А життєве?

- Щоб була щаслива сім'я!

Про відпочинок, гурмана та мрії

- Попри постійну зайнятість та напружений робочий графік, чи викроюєте час для відпочинку зі сім'єю?

- Планую так відпустку, щоби підлаштуватися під відпустку чоловіка. До цього року завжди їздили втрьох.

- Це український чи закордонний відпочинок? Гори, море чи острови?

- Улітку любимо море, а взимку - гори, лижі. Хлопці возяться дуже добре. Літом традиційно їздимо на відпочинок на один із невеликих острівців у Хорватії. Зупиняємося не у готелі, а у тамтешніх апартаментах. Чоловік любить сам готувати, він у нас гурман. Йде на базар за продуктами, а потім готує нам сніданок... Обидва мої хлопці дуже добре плавають.

- ...А хто вдома готує, адже і Ви, і чоловік постійно зайняті? Маєте хатню робітницю?

- Готую я. Часом допомагає мама чоловіка, яка приїздить до нас, на дачу, у Брюховичі. Помічниці не маємо. Чоловік сам багато готує у вихідні. Його плов просто супер! Полюбляє пекти баклажани за середземноморським рецептом. Готувати любив, відколи одружилися. Ніколи не цурався такої роботи. Щодо мене, то люблю прасувати. Мені це до вподоби (сміється).

- Якщо бувають важкі моменти, як із них виходите? Що допомагає?

- Читаю класиків. У кожного з них написано все те, що відбувається тепер. Люблю читати. Для мене вихід із депресії, якщо це буває, робота. Пишу нові реальні плани і стараюся їх досягнути.

- Окрім літератури, що ще полюбляєте?

- Ходити на вистави до львівської Опери. Керівник оперного Тадей Едер закохав мене та працівників фірми у цей чудовий театр. Маємо навіть улюблені вистави.

 - Які мрії у родини Зінкевичів, зокрема у Вас?

- Мріємо, щоб син одружився, були внуки. Тепер хочу великої родини. Напевне, це з віком починаєш розуміти. Щодо праці - ще кращої роботи підприємств. Зрештою, щоб нарешті закінчилася криза. Насамперед у головах людей та у політиці. Треба розвивати державу!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4664 / 1.64MB / SQL:{query_count}