Один із найдорожчих голландських сирів на смак далекий від голландського, до того ж - із рослинними жирами. А більш доступні за ціною марки сиру - смачніші й молочного походження. Такі підсумки перевірки популярних марок голландського сиру, які провів Центр експертиз "Тест".
Один із найдорожчих голландських сирів на смак далекий від голландського, до того ж - із рослинними жирами. А більш доступні за ціною марки сиру - смачніші й молочного походження. Такі підсумки перевірки популярних марок голландського сиру, які провів Центр експертиз "Тест".
Загалом спеціалісти перевірили сири восьми торгових марок: "Шостка", "Клуб сиру", "Добряна", "Комо", "Росі", "Славія", "Коляда" і "Сирно".
Голландський сир - один із народних улюбленців. А все тому, що він смакує і до бутербродів, його легко нарізати для салату, потерти на тертці для запікання м'яса чи домашньої піци. Сир не тільки смачний, але й корисний продукт - один із найбагатших джерел кальцію. Спеціалісти рекомендують з'їдати щодня 3080 г цього продукту.
Якість сиру залежить від багатьох чинників. З одного боку, неправильні умови зберігання в торговельній мережі можуть звести нанівець усі старання виробника. З іншого, є показники, що винятково на сумлінні виробників. Насамперед - сировина. Якщо під час виробництва сиру виробник зекономив на молоці, додавши замість нього рослинний жир, то про який якісний сир можна говорити.
Окрім рослинних жирів, у сирах спеціалісти шукали також ГМО, мікроорганізми, кишкову паличку - в жодному зі зразків їх не виявили.
Колір голландського сиру повинен бути від білого до ледь жовтого. Малюнок має складатися з вічок злегка сплющеної або кутастої форми, рівномірно розташованих по всій масі. Запах - сирний, смак - злегка кислуватий з гостротою.
Тверді сири містять мінімальну кількість харчових добавок. Зазвичай до складу сирів входять дві добавки - хлористий кальцій Е509 і барвник аннато Е160b. Хлорид кальцію потрібний для того, щоб молоко при додаванні сичужного ферменту перетворилося у згустки - згорнулося. Якщо в молоці мало кальцію, воно згортається повільно і з нього утвориться згусток, який важко піддається обробленню. Екстракт аннато застосовують для підфарбовування сирів. З його допомогою можна одержати відтінки від жовтого до жовтогарячого. Використовували аннато як барвник ще древні інки.
Менш приємна для споживача добавка - калій азотнокислий Е252, тобто селітра. Ми звикли, що нітратами "грішать" ковбаси, у яких ця речовина виконує роль стабілізатора кольору. Однак селітру століттями використовували не тільки для засолювання м'яса, але і як добавку до риби й сирів. Під час виробництва сирів нітрати натрію або калію додають до молока для придушення небажаної мікрофлори.
За результатами тестування три торгові марки сиру одержали загальну оцінку "відмінно": "Шостка", "Клуб сиру" і "Добряна". Оцінка "добре" в сиру "Комо", "Росі", "Славія". "Трійку" одержав сир "Коляда". А найдорожчий сир "Сирно" спеціалісти оцінили на "дуже погано" - на смак він виявився пряним, не схожим на голландський, до того ж у ньому - 42,5% немолочного жиру.