Допомогти порозумітися кривдникові і скривдженому

Кримінально-виконавча інспекція співпрацюватиме із викладачами та студентами педагогічного університету

Кримінально-виконавча інспекція співпрацюватиме із викладачами та студентами педагогічного університету

Нещодавно у Дрогобичі між працівниками управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області та викладачами місцевого державного педагогічного університету ім. Франка укладено угоду про спів­працю. Ініціював її заступник начальника Дрогобицького міжрайонного відділу кримінальновиконавчої інспекції Олег Тарбай. Документ підписали начальник управління, генерал­майор внутрішньої служби Ільницький та ректор ДДПУ, доктор філософських наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Скотний.

Угода передбачає, що студенти та викладачі університету (загалом це стосується соціально­гуманітарного факультету) надаватимуть кваліфіковані психолого­педагогічні консультації працівникам кримінальновиконавчих інспекцій управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області та засудженим, які перебувають на обліках в підрозділах інспекцій.

Як повідомила кореспондентові декан соціально­гуманітарного факультету, кандидат психологічних наук, доктор філософських наук Надія Скотна, студентів, згідно із угодою, залучатимуть до стажування та практики у підрозділах кримінальновиконавчих інспекцій (КВІ). Тим паче, що вікна соціально­гуманітарного факультету ДДПУ в м. Самборі виходять на виправну колонію, з якою вони співпрацюють уже 10 років.

- Пані Надіє, з чого почалася співпраця соціально­гуманітарного факультету з виправною колонією?

- У Самбірській виправній колонії відбувають термін покарання чоловіки. Студенти, спостерігаючи за життям колонії, зрозуміли, яке розмаїте у нас суспільство, на факультеті почав діяти студентський клуб волонтерів. На факультеті діє тісна злагоджена співпраця із волонтерськими групами Польщі, Німеччини, зокрема вісім років обмінюємося набутим досвідом з університетом прикладних наук міста Ерфурда. Виряджаємо туди на практику наших студентів, радо приймаємо їхніх.

- Для даної угоди вже розроблено проект. У чому він полягає?

- У тісній співпраці викладачів та КВІ з такою категорією населення, як умовнодостроково звільнені з місць позбавлення волі. Ми зобов'язуємося забезпечити їм психолого­педагогічний супровід, а КВІ - юридичний. Суспільство потребує педагогіки не тільки на рівні загальноосвітньої школи, а й школи на всіх рівнях. Бо ж умовнозасуджені - це люди, які пройшли серйозну школу життя. Наше завдання - допомогти їм адаптуватися у суспільстві, стати законослухняними, виробити позитивну життєву стратегію.

До речі, нам є чим пишатися. Троє вихованців виправної колонії успішно склали тести ЗНО і подали заяви на вступ на заочну форму навчання соціально­гуманітарного факультету.

- Хто з викладацького складу "чаклуватиме" над цим проектом?

- Проректор з нав­чальновиховної роботи університету Іван Уздиган, координатор проекту спів­праці з умовно засудженими, доцент кафедри практичної психології Ярослав Гошовський, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Тетяна Логвиненко, заступник декана з навчально­виховної роботи Ігор Гриник. Саме мої колеги зауважили, що для більш успішної спів­праці можна використати зарубіжний досвід з вивчення проблем медіації (примирення), а зокрема методичні розробки ерфуртського професора Роберта Вілля, який досліджує проблеми зменшення шкоди суспільству знаходженням порозумінь між кривдником і скривдженим. Це допоможе умовно засудженому допомогти повірити в себе, змінити своє егоцентричне "я" на соціально­свідоме "ми", бути корисним суспільству.

Дрогобич

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4177 / 1.57MB / SQL:{query_count}