Триває профілактичний захід "Урок". А щоб запобігти правопорушенням у школах, за батьківські гроші активно запроваджують систему охорони
Від початку нового навчального року в освітніх закладах України, зокрема Львівщини, триває всеукраїнський профілактичний захід "Урок". Як повідомив учора "Пошту" Володимир Лис, начальник служби у справах неповнолітніх Львівської облдержадміністрації, головна його мета - виявлення учнів, які не приступили до занять, вивчення причин, чому так сталося, а також подальше максимальне їхнє повернення до навчального процесу. "Цей профілактичний захід відбувається щороку з 2003го. Цього року маємо набагато кращу ситуацію, аніж у попередні роки. Далася взнаки й профілактична робота. Орієнтовно близько 200 дітей Львівщини ще так і не розпочали навчання у школах", - зазначає пан Лис.
За його словами, є різні причини, чому дітвора не пішла з 1 вересня до школи. "Ще років зо два тому мали в регіоні побутову причину, коли до школи дитина не мала що взути чи не було канцелярських приладь. На щастя, такого на Львівщині вже не маємо. Цьогоріч, як і в минулі роки, всю інформацію збирали ще з 20 серпня від сільських та селищних голів, чи бува немає загрози, що хтось із сільських дітей не піде до школи з побутової причини", - каже посадовець ОДА. Серед причин відсутності учнів у школі - ще не повернулися з відпочинку чи поїхали за кордон до батьків і там залишилися. Є у цьому списку і так звані "бігуни", які щороку втікають і не йдуть до школи. Традиційно таких у регіоні близько 50.
Як повідомила "Пошту" начальник кримінальної міліції у справах дітей міського управління міліції Мар'яна Мавдрик, зазвичай у Львові до школи з 1 вересня не йдуть діти з неблагополучних сімей, які ані самі, ані їх батьки не цікавляться навчанням. Мовляв, для них канікули ще не завершилися. Буває, що про школу забувають і діти заробітчан. "До 10 вересня районні відділи освіти міста подадуть нам узагальнену інформацію, скільки юних городян і з яких причин не розпочали навчальний рік. Варто зазначити, що цього року більше дітей залучено до навчання, аніж торік", - каже пані Мавдрик. Одночасно правоохоронці проводять спільні рейди розважальними закладами та комп'ютерними клубами, де й можуть бути ці дітлахи.
На жаль, дитяча злочинність у Львові як була, так і є. Правоохоронці вкотре акцентують: діти стали безконтрольними, їх батьки через постійну зайнятість, заробляючи гроші, все менше часу та уваги їм приділяють. А їх чада вчиняють крадіжки, хуліганства, пограбування, зокрема мобільних телефонів. Поза тим, як каже Мар'яна Мавдрик, якихось резонансних випадків, на щастя, немає.
Щоб зменшити та запобігти правопорушенням у підлітковому віці, у школах Львова та області все активніше запроваджують систему охорони.
Але не за бюджетні гроші, а з батьківського гаманця. "У школах, де є розуміння та бажання дбати про безпеку учнів і порядок, а також належна профілактика, досить спокійно. Охорона шкіл - правильне рішення і вимога сьогодення. Потрібна вона чи ні, вирішують батьківські комітети. Так, у школах Галицького та Франківського районів міста охорона закриває приміщення під час навчання, щоб не було доступу сторонніх і щоб учні не втікали з уроків. Це дає свій позитивний ефект", - додає пані Мавдрик. Щоправда, є й випадки, коли батьки не задоволені роботою охоронців. В одній зі шкіл мав місце й прикрий випадок, коли охоронець не відчинив вчасно двері після закінчення уроків, натовп школярів вибив скло, й одного з хлопчаків було травмовано. Дитину довелося покласти до лікарні.
Суб'єктивний погляд |
Ігор Рудницький, |
- Охорона у нашій школі, де навчаються 469 учнів, здійснюється за батьківський кошт. Цю послугу з квітня 2009 року нам надає приватна детективноохоронна агенція. У скільки нам це обходиться? Це майже наполовину дешевше, аніж якби цю послугу надавала державна служба охорони. Охорона школи, яка розташована у центрі міста, є вимогою життя. Раніше чергували жінкиприбиральниці. Звісно, така робота вимагає присутності чоловіка, адже літня жінка не завжди собі може дати раду на такій ділянці. Скільки збирати на охорону школи, вирішує батьківський комітет у кожному класі. У перспективі - встановлення камер відеоспостереження на кожному поверсі школи. |